Polityka

Krzysztof Paszyk, PSL: „Polski Ład” okazuje się „Polskim Wałem”

2022-01-06 20:00:00 red

- Polacy tracą na „Polskim Ładzie” - twierdzą parlamentarzyści PSL z wielkopolski Andrzej Grzyb i Krzysztof Paszyk. Wskazują na spadek wynagrodzeń w wielu gałęziach gospodarki oraz ogólny wzrost cen głównie energii elektrycznej i gazu, a co za tym idzie innych usług lub produktów.

Screen z konferencji PSL
Screen z konferencji PSL

- Przez cały 2021 rok PSL mówiliśmy, że okres postpandemiczny nie powinien objawiać się pomysłami ze strony rządu, które zmierzałyby do podwyższenia podatków. Proponowaliśmy, aby dwa lata po zakończaniu epidemii nie dochodziło do podwyższenia podatków. Polski Ład, który został ogłoszony i wdrożony bardzo opasłą zmianą ustawową wprowadza z jednej strony bardzo optymistyczną i zgodną z naszym oczekiwaniem zmianę polegającą na wprowadzeniu kwoty wolnej od podatku w wysokości 30 tys. zł, ale okazuje się, że ma też zaszyte pewne zmiany ustawowe, które powodują zmiany w podatkach płaconych przez obywateli, a w szczególności firmy – mówi poseł Andrzej Grzyb - Jak przekonują parlamentarzyści PSL-u docierają do nich informacje od różnych grup zawodowych, że ich wynagrodzenie dzięki wprowadzonym zmianom będzie niższe – Dotyczy to głównie nauczycieli, ale także innych działów budżetowych, m.in. służb mundurowych np. strażaków – twierdzi A.Grzyb.

Ludowcy wskazują także na znaczy wzrost cen - Pakiet zmian nazwany Polskim Ładem nie był dobrze przygotowany i nie został objęty dobrym procesem konsultacji. Pokazują to obecne problemy polskich rodzin związane m.in ze wzrostem cen energii elektrycznej i gazu – mówi poseł Andrzej Grzyb – Wzrost cen energii powoduje wzrost kosztów produkcji w rolnictwie. Przykładem jest 3-4 krotny wzrost cen zawodu – zauważa parlamentarzysta PSL-u.

- Polski Ład” okazuje się „Polskim Wałem”- mówi dosadnie poseł PSL Krzysztof Paszyk - Polska zasługuje na program, który starałby się wspierać wszystkich, a mamy szereg rozwiązań, które dzielą Polaków na tych którzy trochę zyskują, ale znaczenie więcej Polaków traci – dodaje.

Na działaniach rządu według parlamentarzystów PSL-u mają stracić głównie prywatni przedsiębiorcy oraz producenci i rolnicy – To oni wytwarzają większość PKB, to oni składają się na budżet, który jest dystrybuowany na inne potrzeby społeczne. Trudne jest znaleźć adekwatne słowo określające rządzących, którzy w tej trudnej sytuacji wychodzenia z pandemii zastawiają pułapki na tych, którzy dbają o wpływy budżetowe – mówi poseł K.Paszyk.

- Wzywamy dziś Rząd PiS-u aby podjąć działania osłonowe dla żłobków, przedszkoli i innych instytucji których działanie stoi pod znakiem zapytania ze względu na rosnące ceny gazu i energii elektrycznej – apeluje K.Paszyk.

 

Zapis wideo całej konferencji prasowej - TUTAJ.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować