Sport

Koniec przerwy. Szczypiorniści Energi MKS wrócili do treningów

2020-01-13 14:00:00 www.kalisz.pl

Po świąteczno-noworocznej przerwie szczypiorniści Energi MKS Kalisz rozpoczęli przygotowania do drugiej części sezonu. Pierwsze spotkania w PGNiG Superlidze rozegrają już w tym miesiącu. Przed nimi także mecz pucharowy.

fot. Energa MKS Kalisz
fot. Energa MKS Kalisz

Na pierwszych w nowym roku zajęciach podopieczni Patrika Liljestranda spotkali się w minioną środę, po prawie miesięcznej przerwie. O ligowe punkty, w pierwszej odsłonie sezonu, po raz ostatni walczyli 13 grudnia z Górnikiem Zabrze. Przerwa w rozgrywkach i regularnych treningach nie oznacza jednaj, że zawodnicy spędzili ten czas bezczynnie. Wręcz przeciwnie każdy z nich otrzymał od szwedzkiego szkoleniowca indywidualną „pracę domową”.

Póki co zespół nie trenuje w pełnym składzie. Brakuje m.in. kadrowiczów - Łukasza Zakrety i powołanego do składu na mistrzostwa Europy Macieja Pilitowskiego. Rehabilitację po złamaniu palca kontynuuje jeszcze Marek Szpera. Natomiast formę odzyskują  i wracają na parkiet kontuzjowani Kamil Adamski, Konrad Pilitowski i Kiryl Kniazieu.

Pierwsze w tym roku mecze o stawkę kaliscy szczypiorniści rozegrają pod koniec miesiąca. 29 stycznia, o godzinie 19:00,  w ramach 18. serii spotkań PGNiG Superligi, zmierzą się w Opolu z miejscową Gwardią. Natomiast trzy dni wcześniej, 26 stycznia zagrają pojedynek 1/16 finału PGNiG Pucharu Polski. Ich rywalem będzie Torus Wybrzeże Gdańsk.

 

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ