Sport

Koniec przerwy. Szczypiorniści Energi MKS wrócili do treningów

2020-01-13 14:00:00 www.kalisz.pl

Po świąteczno-noworocznej przerwie szczypiorniści Energi MKS Kalisz rozpoczęli przygotowania do drugiej części sezonu. Pierwsze spotkania w PGNiG Superlidze rozegrają już w tym miesiącu. Przed nimi także mecz pucharowy.

fot. Energa MKS Kalisz
fot. Energa MKS Kalisz

Na pierwszych w nowym roku zajęciach podopieczni Patrika Liljestranda spotkali się w minioną środę, po prawie miesięcznej przerwie. O ligowe punkty, w pierwszej odsłonie sezonu, po raz ostatni walczyli 13 grudnia z Górnikiem Zabrze. Przerwa w rozgrywkach i regularnych treningach nie oznacza jednaj, że zawodnicy spędzili ten czas bezczynnie. Wręcz przeciwnie każdy z nich otrzymał od szwedzkiego szkoleniowca indywidualną „pracę domową”.

Póki co zespół nie trenuje w pełnym składzie. Brakuje m.in. kadrowiczów - Łukasza Zakrety i powołanego do składu na mistrzostwa Europy Macieja Pilitowskiego. Rehabilitację po złamaniu palca kontynuuje jeszcze Marek Szpera. Natomiast formę odzyskują  i wracają na parkiet kontuzjowani Kamil Adamski, Konrad Pilitowski i Kiryl Kniazieu.

Pierwsze w tym roku mecze o stawkę kaliscy szczypiorniści rozegrają pod koniec miesiąca. 29 stycznia, o godzinie 19:00,  w ramach 18. serii spotkań PGNiG Superligi, zmierzą się w Opolu z miejscową Gwardią. Natomiast trzy dni wcześniej, 26 stycznia zagrają pojedynek 1/16 finału PGNiG Pucharu Polski. Ich rywalem będzie Torus Wybrzeże Gdańsk.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ