Kultura

Koncert "Wieloma językami"- Karolina Cicha & Spółka

2021-10-19 17:00:00 Akcelerator Kultury

30 października o godzinie 19:00 w Akceleratorze Kultury w Kaliszu odbędzie się koncert "Wieloma językami"- Karolina Cicha & Spółka.

OKP Wieża Ciśnień
OKP Wieża Ciśnień
Projekt „Wieloma językami” składa się z utworów w językach: ukraińskim, litewskim, rosyjskim, romskim, białoruskim, w jidysz i po tatarsku. To języki mniejszości narodowych zamieszkujących województwo Podlaskie – rodzinne strony Karoliny Cichej. Obok elektronicznych samplerów i looperów brzmią tu etniczne instrumenty, takie jak morinhuur, dotar, drumla i wiele innych. Pojawia się też archaiczny śpiew alikwotowy. Płyta została uznana przez Radiowe Centrum Kultury Ludowej Polskiego Radia za jedną z 25 najlepszych płyt ostatniego dwudziestopięciolecia. Projekt cieszy się wielkim uznaniem zarówno w kraju i zagranicą. Koncert został zaprezentowany na zagranicznych Festiwalach „Art Pole” na Ukrainie, „Suklegos” na Litwie oraz najważniejszym festiwalu etnicznym w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej Warszawskim Festiwalu „Skrzyżowanie Kultur” gdzie Karolina Cicha & Spółka jako jedni z pierwszych polskich wykonawców wystąpili w ramach show case'u „Sounds Like Poland”.
 
Karolina Cicha – multiinstrumentalistka, kompozytorka, wokalistka. Jest laureatką GRAND PRIX i Nagrody Publiczności na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. W 2015 roku znalazła się w oficjalnej selekcji na WOMEX – największym festiwalu World Music na świecie. Zaczynała od koncertów solowych i teatru „Gardzienice”. Jej utwór „Miłość bez jutra” znalazła się na płycie GAJCY! wydanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Muzyka Karoliny Cichej łączy w sobie klimaty muzyki etnicznej i tradycyjnej, nie brakuje też bardziej rockowych nut. W jej utworach słychać echa polskich tradycji muzycznych, zwłaszcza z jej rodzinnego Podlasia. Do tej pory Cicha nagrała 5 albumów W 2020 wydała ukazała się jej ostatnia płyta „TANY”.
 
30.10.2021r. / g. 19:00
Akcelerator Kultury
ul. Nowy Świat 2a, Kalisz

BILETY*:
NORMALNY - 25 zł
ULGOWY - 20 zł
 
*Bilety do nabycie w OKP Wieża Ciśnień (ul. Górnośląska 66a) i Akcelerator Kultury (ul. Nowy Świat 2a), telefoniczna rezerwacja biletów: 62 751 90 99 i 735 021 616 (wt-niedz. od godz. 13:00 do 21:00) lub mailowa: galeria@wiezacisnien.kalisz.pl

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ