Kultura

Koło Astronomiczne Malapert zaprasza na cykliczne spotkania z astronomią.

2023-10-03 11:30:00 Radosław K. Pior Koło Astronomiczne Malapert

Zajęcia odbywają się w Akceleratorze Kultury, ul. Nowy Świat 2a w każdy czwartek. Spotkania prowadzone są w dynamicznej atmosferze warsztatowo-wykładowej.

Koło Astronomiczne Malapert
Koło Astronomiczne Malapert

Grupa Młodsza – dzieci od wieku przedszkolnego do 6. klasy szkoły podstawowej – zapraszamy w czwartki na godz. 17:00. Na zajęcia zapraszamy wraz z rodzicami. Spotkania utrzymane są w fantastycznej atmosferze ciągłej nauki poprzez zabawę. Poznawanie Kosmosu umiejętnie łączymy z poznaniem własnego otoczenia.

Grupa Starsza – młodzież od 7. klasy szkoły podstawowej, szkoły ponadpodstawowe, studenci, dorośli – zapraszamy w czwartki na godz 18:00. Aby umożliwić właściwy wstęp do astronomii osobom w różnym wieku, spotkania prowadzimy w formie interaktywnych wykładów na tematy zgłoszone przez uczestników. Dzięki temu uczestnicy spotkań mają realny wpływ na kształt Koła Astronomicznego.

W najbliższy czwartek 5 października w Grupie Młodszej oficjalnie rozpoczniemy cykl zdobywania kolejnych sprawności uwieńczonych odznaką Prawdziwego Astronoma Amatora. Grupa Starsza zajmie się teorią względności Alberta Einsteina w 118. rocznicę opublikowania pierwszej pracy uczonego na ten temat.

W 2023 roku Koło Astronomiczne Malapert świętuje 10 lecie swojego istnienia. Z tej okazji już od września realizujemy różnorakie atrakcje promujące astronomię i nauki ścisłe przygotowane dla mieszkańców Kalisza i okolic: obserwacje nieba, wykłady zaproszonych gości oraz astronomiczne wycieczki po kraju i regionie.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować