Kolejne mistrzostwo Polski w petanque dla Liskowiaka Lisków

2011-09-14 08:43:48 Sylwia Jaśko

Kolejnym sukcesem zakończył się występ zawodników Liskowiaka Lisków w rozgrywanych w Żywcu Mistrzostwach Polski Seniorów 2011 w petanque. Robert Chojnacki wrócił z mistrzostw ze złotym medalem i z tytułem Mistrza Polski.

Zawody rozgrywane przy przepięknej słonecznej pogodzie obfitowały w szereg niespodzianek, były pełne zaskakujących rozstrzygnięć, których nie brakowało już pierwszego dnia. Po pierwszej fazie eliminacji grupowych z zawodami pożegnały się ekipy Tomasza Lipczyńskiego oraz Radosława Banaszkiewicza, które miały aspiracje medalowe.
Wiele ciekawego działo się w konkursie strzału precyzyjnego. Chętnych do medali było wielu, ale skład podium był dość osobliwy.
O ile zajęcie miejsca na podium przez Jędrzeja Śliża (ŻKB) nie było niespodzianką, o tyle fakt zajęcia pierwszego miejsca przez Roberta Chojnackiego (Liskowiak Lisków), należy uznać za ogromną niespodziankę. Brązowe medale zdobyli Rafał Teufel (KP Myślenice) oraz Stefan Bartkowiak (ŚKPP Buler Śrem).
- Cały Lisków jest dumny z tego wyniku. Wiadomość o mistrzostwie Polski dotarła do nas podczas uroczystości dożynkowych i od razu poinformowaliśmy o sukcesie mieszkańców naszej gminy. Lisków jest stolicą tej mało docenianej gry. Jesteśmy najlepsi - mówi Maria Krawiec, Wójt Gminy Lisków.
W rywalizacji drużynowej na podium zabrakło zawodników z Liskowiaka Lisków, ale już zapowiadają, że podczas przyszłorocznych mistrzostw nie będą mieli sobie równych. Złoty medal w dramatycznych okolicznościach zdobyli obrońcy tytułu (Śliż A.), którzy tak jak rok wcześniej pokonali ekipę Mateusza Markiewicza 13:10, przegrywając już 03:10. Brązowe medale zdobyły ekipy Pawła Pieprzyka oraz Rafała Teufela.
Generalnie organizację Mistrzostw Polski w Żywcu należy uznać za bardzo udaną, poziom organizacyjny szedł w parze z poziomem sportowym. Organizatorzy mistrzostw, a także zawodnicy mają nadzieję, że walka o mistrzowski tytuł w 2012 będzie nie mniej ekscytująca niż w tegorocznych zawodach. Mistrzostwo Polski wywalczone przez zawodnika z Liskowa to w ostatnim czasie kolejny spektakularny sukces lokalnych sportowców. W lipcu zawodnicy Liskowiaka Lisków zdobyli tytuł Klubowego Mistrza Polski w Petanque.