Kultura

Khaleesi Brass nagrywa w ratuszu

2021-02-21 19:30:00 UM Kalisz

Miłośnicy muzyki już wkrótce będą mogli posłuchać koncertu online kaliskiego zespołu Khaleesi Brass. Występ nagrywany był w nowo wyremontowanej sali recepcyjnej kaliskiego ratusza.

fot. Anna Błaszczyk
fot. Anna Błaszczyk

Khaleesi Brass powstał w 2018 roku z inicjatywy przyjaciół grających na instrumentach dętych blaszanych. Członkowie zespołu na co dzień są solistami orkiestry Filharmonii Kaliskiej, prowadzą także działalność pedagogiczną. Muzycy stanowią oryginalną mieszankę umiejętności i zamiłowania do brzmienia oraz barwy instrumentów dętych blaszanych.

Solistyczne zdolności artystyczne umożliwiły muzykom współpracę z wieloma orkiestrami w Polsce, jak Sinfonia Varsovia czy Orkiestra Polskiego Radia. Artyści współpracują także z Big Bandem Powiatu Ostrowskiego, który zalicza się do elity zespołów wykonujących ten rodzaj muzyki.

Repertuar obejmuje utwory wielu epok, począwszy od muzyki renesansu i baroku, poprzez klasycyzm, romantyzm, aż po jazz i muzykę współczesną.
W skład zespołu wchodzą: Krzysztof Kwiatkowski – trąbka, Wojciech Musiał – trąbka, Olof Knockenhauer – puzon, Katarzyna Kwiatkowska – waltornia oraz Przemysław Chmielewski – eufonoium.

W programie koncertu online pojawią się m.in.: T. Albinoni - sonata "Saint Mark" arr. D. Hickman,
S. Scheidt - Galliarda Battaglia, Galliarda, Canzona arr. F. Varasdy, E. Grieg - Suite for brass quintet (Sarabande, Bridal Song, Lullaby, Ballade, Wedding day in Troldhaugen).

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ