Kazimierzowska z opóźnieniem. Firma może zapłacić karę

2019-04-25 15:00:00 red.

Od 4 marca trwa remont ul. Kazimierzowskiej w Kaliszu, na odcinku od ul. Sukienniczej do ul. Kadeckiej. Pierwotnie ma się zakończyć 17 maja, jednak opóźnienia będą nieuniknione. Jak informuje MZDiK, wykonawca działa zbyt wolno.

fot. MW
fot. MW

- Zobowiązaliśmy firmę, która realizuje tę inwestycję do zwiększenia potencjału ludzkiego i technicznego na tej ulicy. Termin wykonania inwestycji to 17 maja. Mogę zagwarantować, że zadania nie zostaną wykonane w tym terminie – mówił Krzysztof Gałka, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Kaliszu. - Jeżeli firma nie zrobi tego zadania do końca maja to będą naliczane kary i poniesie skutki finansowe. Postęp robót jest niezadowalający.

Inwestycja realizowana jest w dwóch etapach, mających wpływ na ruch drogowy. W pierwszym etapie ulica Kazimierzowska została całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego na odcinku między ulicami Sukienniczą a Browarną. Jednocześnie na ulicy Browarnej wprowadzony został ruch dwukierunkowy, a na Kadeckiej odwrócony kierunek ruchu. Ponadto na Kazimierzowskiej na odcinku między ulicami Piekarską a Browarną zmieniono sposób parkowania ze skośnego na prostopadły do osi jezdni. Etap drugi to zamknięcie dla ruchu kołowego ulicy Kazimierzowskiej na odcinku pomiędzy ulicami Browarną a Piekarską oraz przywrócenie pierwotnego kierunku ruchu na ulicy Kadeckiej z zastrzeżeniem, że pozostanie ona drogą bez przejazdu. Jednocześnie na ulicy Piekarskiej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy, a przywrócona zostanie pierwotna organizacja ruchu na ulicach Browarnej oraz Kazimierzowskiej na odcinku między ulicami Sukienniczą a Browarną.

- Realizowany jest pierwszy etap tego odcinka, od ul. Sukienniczej do Browarnej. W ramach inwestycji będzie wykonany cały odcinek do ul. Kadeckiej. Pojawi się nowa nawierzchnia, chodniki, oświetlenie energooszczędne. Jest to praca czasochłonna – mówił Krzysztof Gałka

Termin wykonania może być przesunięty maksymalnie do końca maja. Opóźnienia mogą wynikać z przeszkód, które pojawiły się w trakcie remontu ulicy.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ