Kaliszanka w Plebiscycie Przeglądu Sportowego

2011-11-29 09:43:27 Aga

Mowa dokładnie o Marcie Walczykiewicz (kajakarstwo). Kaliszanka ta znalazła się w gronie 20 sportowców nominowanych w Plebiscycie Przeglądu Sportowego 2011. Spośród nich zostanie wybranych dziesięciu najlepszych.

źródło: UM Kalisz
Niekwestionowana królowa polskich kajakarek. Wychowanka i zawodniczka KTW Kalisz to multimedalistka mistrzostw Europy na różnych dystansach i w różnych osadach. Wicemistrzynią świata była już dwa lata temu w kanadyjskim Dartmouth, teraz powtórzyła ten sukces w Szegedzie. W tej samej imprezie wywalczyła także – wspólnie z trzema innymi koleżankami – brąz w nieolimpijskiej sztafecie 4x200 metrów. Filigranowej, mierzącej zaledwie 165 centymetrów kajakarce ciągle jednak brakuje do kolekcji złota z jakiejkolwiek imprezy. Pozostaje mieć nadzieję, że najcenniejszy krążek wywalczy w Londynie, a motywacji jej na pewno nie zabraknie. Znana z ambicji 24-latka zawsze mierzy w najwyższy stopień podium. Na Węgrzech zaraz po wyścigu wprost stwierdziła, że jest bardziej rozczarowana niż szczęśliwa. Nasze oczekiwania są tym większe, że Walczykiewicz jest niezawodna – w każdym sezonie od 2007 roku zdobywa medale wielkich imprez. Marta kontynuuje rodzinne tradycje, jej ojciec i pierwszy trener Zbigniew Walczykiewicz był medalistą mistrzostw Polski – czytamy na stronie Plebiscytu Przeglądu Sportowego
Sportowcy nominowani w Plebiscycie Przeglądu Sportowego 2011
1. Jakub Błaszczykowski (piłka nożna)
2. Konrad Czerniak (pływanie)
3. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel (siatkówka plażowa)
4. Jakub Giermaziak (sporty motorowe)
5. Jarosław Hampel (żużel)
6. Damian Janikowski (zapasy)
7. Justyna Kowalczyk (biegi narciarskie)
8. Bartosz Kurek (siatkówka)
9. Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki (żeglarstwo)
10. Robert Lewandowski (piłka nożna)
11. Adam Małysz (skoki narciarskie)
12. Mateusz Polaczyk (kajakarstwo górskie)
13. Agnieszka Radwańska (tenis)
14. Piotr Siemionowski (kajakarstwo)
15. Kamil Stoch (skoki narciarskie)
16. Marek Twardowski (kajakarstwo)
17. Marta Walczykiewicz (kajakarstwo)
18. Maja Włoszczowska (kolarstwo górskie)
19. Paweł Wojciechowski (lekkoatletyka)
20. Adrian Zieliński (podnoszenie ciężarów)
Głos na wybranego sportowca można oddawać target="blank">tutaj
Zwycięzcą ubiegłorocznego plebiscytu została Justyna Kowalczyk – „Królowa nart”.
źródło: Plebiscyt Przeglądu Sportowego