Społeczne

Kaliski Marsz Równości po raz 4! Możesz zostać wolontariuszem tego wydarzenia!

2024-07-11 12:00:00 BK

IV Kaliski Marsz Równości zbliża się wielkimi krokami. Wydarzenie odbędzie się we wrześniu, ale organizatorzy nie zdradzają jeszcze dokładnej daty. Szukają za to chętnych rąk do pracy i pomocy przy tym przedsięwzięciu. Chcesz zostać wolontariuszem Kaliskiego Marszu Równości i podzielić się swoją energią? Wyjaśniamy jak to zrobić.

fot. BK
fot. BK

Stowarzyszenie Bank Równości poszukuje osoby chętne do wolontariatu na „Calisia Pride”, czyli Kaliskim Marszu Równości! Barwny i radosny korowód kaliszan w każdym wieku przejdzie ulicami miasta we Wrześniu. CALISIA PRIDE to wydarzenie dla wszystkich osób, które czują dumę z bycia tym, kim są - ludźmi pełnymi miłości i akceptacji dla drugiego człowieka.

- W tym roku będziemy maszerować już po raz czwarty! Jeszcze nie zdradzamy dokładnej daty wydarzenia ze względów logistycznych, ale możemy zapewnić, że nie odchodzimy od tradycji i marsz odbędzie się w jeden z wrześniowych weekendów - mówią nam organizatorzy wydarzenia.

Możesz być częścią tego wydarzenia, nie tylko jako uczestnik. 

- Poszukujemy osób, które razem z nami chcą tworzyć historię i walczyć o równość, ale także zdobyć cenne umiejętności potrzebne do organizacji zgromadzeń publicznych. Nie wymagamy doświadczenia, a jedyne warunki, jakie trzeba spełnić, to: skończone 18 lat, otwartość na nowe wyzwania, komunikatywność, umiejętność pracy w zespole i chęć do działania na rzecz społeczności LGBTQ+ - mówi nam Natalia Dolak z Banku Równości.

Zgłosić można się poprzez wypełnienie formularza dostępnego pod linkiem: TUTAJ

Wolontariusze będą mieli zapewnione umowy wolontariackie wraz z ubezpieczeniem, szkolenie stanowiskowe oraz podstawowy kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, a także wyżywienie i napoje. Zadania Bankowego Wolontariatu to pomoc w organizacji i logistyce Marszu, czyli m.in. promocja wydarzenia, dekorowanie pojazdu przed Marszem, współpraca z Koordynatorem Wolontariatu i innymi Osobami Wolontariackimi, rozdawanie materiałów promocyjnych (Flagi, ulotki, wlepki), koordynowanie szyku Marszu, monitorowanie porządku i reagowanie na sytuacje awaryjne.

Podczas wydarzenia jest wiele zadań do wykonania - w każdy znajdzie dla siebie miejsce.  

- Moja droga aktywistyczna zaczęła się od I Kaliskiego Marszu Równości, właśnie od bycia Wolontariuszką. To doświadczenie dało mi energię do dalszego działania – tak wspólnie z Miłoszem, Marysią i naszymi przyjaciółmi stworzyliśmy Stowarzyszenie Bank Równości. Cały czas rośniemy, nasze osoby wolontariackie wchodzą do stowarzyszenia – łapią tego samego bakcyla do działania, jak ja kilka lat temu! Jeżeli ktoś chce nas wspomóc, ale nie wie od czego zacząć, to właśnie wolontariat jest do tego świetną okazją! - mówi Natalia Dolak. - W 2022 roku wzięłam udział w Obozie Aktywistycznym zorganizowanym przez Koalicję Miast Maszerujących (grupę nieformalną zrzeszającą organizatorów marszy równości w całej Polsce). Bank Równości ma w tym roku również przyjemność wspierać Koalicję Miast Maszerujących w organizacji tego obozu dzięki darowiznie przekazanej właśnie na ten cel przez Ambasadę Danii w Polsce. Na drugę edycję obozu jedzie nasz wolontariusz Przemek! Będzie to świetna szansa na rozwój – obóz oferuje szkolenia o budżetowaniu, o organizacji takich wydarzeń jak marsze równości, a przede wszystkim sieciuje inne osoby aktywistyczne z całej Polski i tworzy przyjaźnie!

Dzięki zaangażowaniu członków Stowarzyszenia, ale także osób wolontariackich z poprzednich lat, Bank Równości rozwija swoją działalność. W czerwcu, czyli podczas Miesiąca Dumy, zorganizował piknik w Parku Miejskim. Pisaliśmy o tym: W Parku Miejskim piknikowali dla równości

Parę dni później Karaoke dla Wszystkich, wspólnie z Fundacją Misz Masz. Udział w śpiewaniu i dobrej zabawie wzięło 60 osób.

- Otwieramy się też na nasz region – już 25 lipca organizujemy spotkanie otwarte w Ostrowie Wielkopolskim! Wiemy, że jest tam potrzeba stworzenia struktur które będą wspierać osoby LGBTQ+, zwłaszcza młodzież. Jesteśmy również po raz kolejny współorganizatorami marszu równości na najpiękniejszym festiwalu świata, czyli Pol’and’rock Festival! To już piąty marsz, który mamy zaszczyt tworzyć razem z fundacją Lambda Polska. Wydarzenie, które za pierwszym razem było spontanicznym pomysłem grupy znajomych, przeobraziło się w coroczną tradycję.

Tak wyglądał III Kaliski Marsz Równości w 2023 roku - https://calisia.pl/marsz-rownosci-kalisz-2023,63869

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować