Marsz Równości Kalisz 2023

2023-09-09 17:30:00 red.

Muzyka, transparenty, tęczowe flagi - 9 września kilkadziesiąt osób z Kalisza oraz innych miast przeszło ulicami Kalisza. Po raz trzeci w naszym mieście odbył się Marsz Równości organizowany przez Stowarzyszenie Bank Równości.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk
CALISIA PRIDE to wydarzenie dla wszystkich osób, które czują dumę z bycia tym, kim są - ludźmi pełnymi miłości i akceptacji dla drugiego człowieka. W wydarzeniu brały udział zarówno dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy.
 
 
Marsz wystartował o godzinie 14:00, z Parku Przyjaźni, przy ul. Skalmierzyckiej. Dalej poszedł ul. Polną, ul. Legionów, ul. Staszica aż do ul. Górnośląskiej, przez ul. Nowy Świat, obok pomnika Marii Konopnickiej, do Ronda Ptolemeusza i ul. Częstochowską aż do Teatru i Placu Bogusławskiego. Trasa liczył ok. 3,5km.
 
III Kaliski Marsz Równości. WIDEO
 
 
Wśród uczestników pojawiła się młodzież, nauczyciele, radni Rady Miasta Kalisza, samorządowcy, przedstawiciele KOD Kalisz, Banku Równości, Protestu z Wykrzyknikiem, instytucji kaliskich, stowarzyszeń, mieszkańcy. Nie zabrakło również osób przyjezdnych z innych miast. 

 

Jednym z symbolicznych punktów, w których zatrzymał się marsz był pomnik Marii Konopnickiej w Kaliszu przy ulicy Nowy Świat.

Kaliski Marsz Równości odbył się bez większych incydentów, bardzo spokojnie. Nad bezpieczeństwem uczestników i mieszkańców czuwali tego dnia policjanci z Kalisza, Ostrowa, Konina i Poznania. Pracę policjantów wspierali również funkcjonariusze Straży Miejskiej. Podczas Marszu na ulicy Górnośląskiej doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn.

Na trasie, na ulicy Górnośląskiej na wysokości Cmentarza Miejskiego pojawiła się jedna "kontr manifestacja" z transparentami, przygotowana przez Fundację Prawo do Życia. Została odizolowana przez funkcjonariuszy. 

Organizatorem Kaliskiego Marszu Równości było stowarzyszenie Bank Równości w Kaliszu.

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować