Jurek Owsiak wraca do Orkiestry! [Wideo]

2019-01-19 21:41:00 red

Po mszy pogrzebowej śp. Pawła Adamowicza prezydenta Gdańska Jerzy Owsiak nagrał film na którym ogłosił, że zostaje na stanowisku prezesa Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wcześniej, po niedzielnej tragedii w poniedziałek na konferencji prasowej ogłosił swoją rezygnację, jednak po słowach wsparcia stwierdził, że – Tak będę grał z Orkiestrą. Tak będę prezesem Fundacji.

źródło: fb/Jurek Owsiak
źródło: fb/Jurek Owsiak

Na nagraniu Jerzy Owsiak zwraca się do Pawła Adamowicza – Paweł, przywiozłem Twoje rozliczenie za 27. Finał WOŚP 5613,11 zł ogromna kwota Paweł! Ogromna kwota! Będziemy mogli za to dużo rzeczy kupić – mówi Jerzy Owsiak – Ogromna kwota, Paweł. Będziemy mogli za nią dużo rzeczy kupić. Rozliczenie zostawię twoim ludziom, abyś znalazł je na swoim biurku. Będzie tam leżało i mówiło o tym, że przyjechaliśmy podziękować tobie i powiedzieć, że rozliczyliśmy Orkiestrę – dodał.


W filmie nawiązał do tragicznej niedzielnej nocy – Kidy dowiedzieliśmy się podczas światełka do nieba co się stało w Gdańsku świat się zawalił Paweł. To był taki moment kiedy także i nam w Warszawie po prostu skóra ścierpła – mówi prezes WOŚP – Dla wielu z nas, także dla mnie świat runął, świat się zakończył – dodał.

Nawiązał także do poniedziałkowej konferencji na której ogłosił swoją rezygnację z funkcji prezesa WOŚP – Masa ludzi podchodząc do mnie prosiła, żeby Orkiestra byłą w takim kształcie jak byłą. Pomyślałem sobie, że to życie odradza się na nowo. Tak – grać do końca świata i o jeden dzień dłużej bo ten świat znowu powstał, ten świat znowu się odrodził, ten świat znowu jest powiewem optymizmu. Paweł miliony ludzi w Polsce skierowało się do nas z powiedzeniem, że jesteśmy razem – mówi Owsiak i dodaje – Powiem Ci Paweł krótko – bierzemy się za robotę! Biorę się 4 razy mocniej, 10 razy mocniej i to jest ten moment w którym cała ta sytuacja nawet na milimetr nie poszła gdzieś w zaświaty. To pokazuje, że Twoje ideały wróciły z jeszcze większą mocą.

Pod koniec filmu oznajmił, że nadał będzie kierował WOŚP – Tak będę grał z Orkiestrą. Tak będę prezesem Fundacji. Dlatego, że zobaczyłem co się dzieje tutaj obok. Mam nadzieję, że miliony polaków słuchając homilii i słuchając wystąpień duchownych weźmie sobie do serca żeby stanowczo powiedzieć każdej nienawiści nie! – mówi Owsiak.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ