Motoryzacja

Jak wygląda dostępność samochodów marek Mitsubishi, Renault i Dacia? A może auto bez czekania? Poznajcie nową w pełni elektryczną markę SERES w Salonie Auto Centrum Lis!

2022-05-27 12:10:54 reklama@calisia.pl

Gospodarka stara się opanować chaos wywołany najpierw pandemią, a następnie wojną. Galopująca inflacja i przerwane łańcuchy dostaw - to aktualnie codzienność. Nie da się ukryć, że wpłynęło to również na rynek motoryzacyjny. W niektórych przypadkach na wymarzone auto musimy czekać od 3 do 6 miesięcy. Najczęściej dotyczy to samochodów z wyposażeniem dobranym pod klienta. Dlatego warto wcześniej zaplanować zakup i poradzić się u specjalistów z Auto Centrum Lis. Rozwiązaniem może być zakup samochodu w pełni elektrycznego marki SERES, który jest dostępny praktycznie "od ręki".

fot. Auto Centrum Lis
fot. Auto Centrum Lis

W salonie Auto Centrum Lis przy ul. Łódzkiej możemy kupić samochody takich marek jak Mitsubishi, Renault, Dacia oraz nowej w pełni elektrycznej marki SERES.

Sytuacja na rynku motoryzacyjnym jest bardzo dynamiczna. Najpierw wpływ na to miała pandemia, a teraz wojna w Ukrainie. Niestabilna sytuacja geopolityczna odbiła się również na dostępności niektórych modeli w salonach. Teraz zakup wymarzonego auta powinniśmy zaplanować, ponieważ nie wszystkie modele dostępne są „od ręki”.

- Mitsubishi podjęło decyzję o czasowym wyjściu z rynku europejskiego i niesprzedawaniu samochodów. Aktualnie zostały do dyspozycji trzy modele – Space Star, L200 oraz Eclipse Cross w opcji hybrydowej – mówi Krzysztof Bugajny szef sprzedaży Pro+ w Auto Centrum Lis - Eclipse Cross w opcji hybrydowej jest w pełni dostępny. Klient może przyjść, wybrać ulubiony kolor i wersję wyposażenia, kupić i odebrać w ciągu tygodnia – zapewnia.

Nieco dłuższe terminy - 3-4 miesięczne - obowiązują przy modelach Space Star. Nieco gorzej wygląda dostępność modelu L200, ponieważ Mitsubishi w związku z podwyższającymi się normami emisji spalin dla aut osobowych, zdecydowało o wyjściu tego modelu z rynku – W planach jest jednak powrót dwóch modeli w przyszłym roku – Colt oraz ASX – dodaje Krzysztof Bugajny.

- Jeśli chodzi o Renault - to dostępność nie wygląda źle, jednak nie da się ukryć, że są spore opóźnienia ze względu na kryzys na rynku półprzewodników, a także zerwanych dostaw w związku z wojną w Ukrainie. Z tego powodu mamy 2-3 miesięczne opóźnienia wobec terminu zamówienia – mówi szef sprzedaży Pro+ w Auto Centrum Lis. Najczęściej kupowane modele osobowe tej marki to: Clio, Captur i Arkana.

- Najlepiej wygląda sytuacja z osobowymi samochodami Dacia. Te samochody przyjeżdżają terminowo lub z niewielkimi opóźnieniami, jeśli chodzi o wszystkie modele. Jest mniejsza dostępność, jeśli chodzi o ilość tych samochodów, dlatego klienci którzy planują zakup tych aut muszą się z tym spieszyć – tłumaczy Krzysztof Bugajny.

Nieco gorzej wygląda sytuacja na runku aut dostawczych.

W przypadku takich modeli jak Renault Trafic, Master, Express, Kangoo widzimy, że te opóźnienia mają zdecydowanie większy wymiar – mówi szef sprzedaży Pro+ w Auto Centrum Lis dodając, że w tym przypadku, gdy zamówimy auto możemy na nie czekać od 4 miesięcy - nawet do pierwszego kwartału 2023 roku.

W tym przypadku, podobnie jak z marką Volvo (pisaliśmy o tym TUTAJ), najważniejszym słowem jest „planowanie”. Zakup nowego samochodu należy dobrze zaplanować. Warto odbyć jazdę testową, zasięgnąć porady, wybrać odpowiedni dla siebie model i konfigurację.

Jednak Auto Centrum Lis przygotowała coś dla niecierpliwych. Idąc z duchem czasu i coraz większą popularnością samochodów elektrycznych  -postanowiła postawić na nową markę – SERES. Tutaj samochody można dostać praktycznie „od ręki”.

SERES 3 ma 162 KM mocy. Tym samochodem możemy przejechać prawie 400 km na jednym ładowaniu. 

- Jest to marka dostępna. Dzisiaj, gdybyśmy chcieli zamówić samochód - możemy już go odebrać za tydzień i cieszyć się jego użytkowaniem – tłumaczy Krzysztof Bugajny. – Jest to nowa marka stworzona przez osobę, która zaczynała tworzyć markę Tesla – dodaje. Wpływ na dostępność ma także to, że fabryki są w pełni zmechanizowane, a produkcja odbywa się całkowicie bez obecności ludzi – To, co przyspiesza dostawę tego samochodu - to jest to, co Azjaci lubią najbardziej, czyli upraszczanie. W tym modelu jest jedna wersja wyposażenia. To jest samochód, który ma wszystko łącznie ze skórzaną tapicerką, dachem panoramicznym, wideorejestratorem, systemem kamer 360 stopni – dodaje.

 

Co zrobić aby umówić jazdę testową w salonie przy ul. Łódzkiej 71? To proste! Wystarczy zadzwonić pod wybrany numer telefonu podany poniżej, podać markę, ewentualnie model jakim jesteśmy zainteresowani, uzgodnić pasujący termin. Następnie wystarczy przyjechać do salonu, na rozmowę, kawę i oczywiście jazdę testową

Numery kontaktowe do umawiania jazd testowych:

Seres, Mitsubishi – 726 726 102

Renault, Dacia – 726 726 924

Modele aut dostępne do jazd próbnych:

Seres: Seres 3

Mitsubishi: Space Star, Eclipse Cross PHEV hybryda

Dacia: Spring w 100% elektryczny, Sandero, Duster, Jogger

Renault: Zoe w 100% elektryczny, Clio, Captur w wersji benzynowej i hybrydowej, Kadjar, Koleos, Arkana w wersji benzynowej i hybrydowej

Auto Centrum Lis

Ul. Łódzka 71

62-800 Kalisz

www.autocentrumlis.pl

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Te artykuły mogą cię zainteresować