Motoryzacja

Jaki jest realny czas oczekiwania na nowy samochód? Jak wygląda sytuacja na rynku motoryzacyjnym? Poznaj odpowiedzi doradcy Volvo Car Kalisz [wideo]

2022-05-09 09:16:02 reklama@calisia.pl

Czas pandemiczny oraz inne zawirowania w Europie mocno wpływają na wszystkie dziedziny naszego życia. Zmiany dotarły też do rynku motoryzacyjnego, ale Volvo Car Kalisz dobrze się do nich dostosowało i przygotowało. Warto więc już dziś zaplanować zakup skonfigurowanego pod swoje indywidualne potrzeby samochodu marki premium.

Volvo Car Kalisz
Volvo Car Kalisz

Będąc świadomym sytuacji gospodarczej i wielu czynników, które na nią wpływają, powinniśmy wcześniej zaplanować pewne zakupy i inwestycje. Jedną z najważniejszych inwestycji jest zawsze zakup samochodu. Warto odbyć jazdę testową, zasięgnąć porady, wybrać odpowiedni dla siebie model i konfigurację. Dziś bardzo ważnym pytaniem jakie sobie zadajemy jest to, czy auta są dostępne i jak długo na nie będziemy musieli czekać? 

- Pandemia to początek, od którego zaczęły się problemy na rynku motoryzacyjnym. Na te problemy złożyło się wiele czynników jak covid, ograniczenia produkcyjne, pożary dużych fabryk półprzewodników. Rynek cały czas się zmienia. Surowce z dnia na dzień drożeją, co ogranicza możliwości produkcyjne marek. To z kolei powoduje, że czas oczekiwania na samochód wydłuża się - wyjaśnia Norbert Kruziński, doradca ds. sprzedaży Volvo Car Kalisz. 

Nowe samochody marki Volvo, które możemy zakupić bez oczekiwania to pojazdy już skonfigurowane, bez możliwości zmiany ich parametrów i wyposażenia. Inną wygodną opcją dla klientów, którym zależy na czasie, są samochody używane z serii Volvo Selekt. 

- Są to auta wyselekcjonowane, sprawdzone. Klienci, którzy zdecydują się na zakup, zyskują auto o gwarancji fabrycznej jak w przypadku nowego auta, z możliwością przedłużenia nawet do 4 lat. Najczęściej są to świeże samochody, półroczne, roczne czy 2-letnie - mówi doradca ds. sprzedaży.

 

Jaki jest czas oczekiwania na indywidualnie skonfigurowane auto marki premium?

- Zamówione auto klient otrzyma w pierwszym kwartale 2023 roku. Część aut przyjedzie również w kolejnym kwartale. To jest zależne od fabryki, w której było produkowane. Jeżeli auto będzie pochodziło z fabryki w Chinach, to sam transport samochodu trwa od 5 do 6 tygodni - wyjaśnia doradca ds. sprzedaży. - Ze względów na zmiany rynkowe ten czas nieco się wydłuża, dlatego zachęcamy klientów, którzy mają już kontrakty finansowe, leasignowe, by już świadomie patrzyli w przyszłość i nie zostawiali tych kwestii na później. Jeżeli finansowanie kończy się za 6 miesięcy czy rok, to warto już teraz zapoznać się z ofertą Volvo i skorzystać z gwarancji ceny.

Oczywiście przy zakupie marki premium i samochodach indywidualnie skonfigurowanych pod nasze potrzeby czas oczekiwania zawsze był dłuższy, bo do 3 miesięcy.

Jak zapewnia Volvo Car Kalisz, na wymarzony samochód warto poczekać!

- Zachęcamy Klientów do zakontraktowania auta z odbiorem w przyszłym roku, dzięki temu za cierpliwość i wyrozumiałość zyskają dodatkowe wsparcie rabatowe. Będą mieli również gwarancję w 2023 roku - mówił doradca ds. sprzedaży.

Obecnie każda marka na rynku motoryzacyjnym zarówno w Polsce, jak i na świecie odczuwa skutki tych zawirowań. W trosce o swoich Klientów, obecnych i przyszłych, Volvo Car Kalisz zapewnia gwarancje ceny samochodów z produkcji 2023. Już dziś zdecyduj o zakupie Volvo z rocznika 2023 z gwarancją ceny i zyskiem nawet do 50 000 tys. zł.

Dostępne modele w ofercie specjalnej z rocznika 2023 - https://volvocarkalisz.volvocars-partner.pl/kampanie/gwarancja-ceny-gwarancja-twojego-spokoju/

 

Volvo Car Kalisz

ul. Wrocławska 2

62-800 Kalisz

+48 726 066 600

Godziny otwarcia salonu

Poniedziałek - Piątek 08:00‑18:00

Sobota 08:00-14:00

https://volvocarkalisz.volvocars-partner.pl/

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować