Charytatywnie

Już blisko 60 dni w trasie. Daro na kole kręci kilometry dla małej Lilianki.

2021-07-29 09:54:26 red

Ponad 5 tysięcy kilometrów w nogach ma 54-latek z Sosnowca Dariusz Flesiński, który jedzie na rowerze by pomóc małej Liliance, która cierpi na bardzo poważną chorobę – zespół TAR. "Daro na kole" kręci dla niej kilometry, a za każdy przejechany kilometr podkaliska firma ADECON wpłaca pieniądze na leczenie Lilianki.

fot. fb/Daro na kole
fot. fb/Daro na kole

Dariusz Flesiński, czyli "Daro na kole" ruszył w trasę 2 czerwca. Jedzie rowerem i ma ze sobą mały namiot, dzięki któremu może nocować "pod chmurką". Jego celem w ciągu roku jest przejechanie łącznie 27 krajów i pokonanie 25 tysięcy kilometrów. Za nim 57 dni, i ponad 5 tys. kilometrów w nogach. 

- 57 dzień podróży na rowerze po Europie. Po wczorajszym przepłynięciu super expresowym promem do Nesna, rozbiłem się 5 km za tą miejscowością. Dzisiaj od rana przywitały mnie piękne i malownicze widoki, które towarzyszą mi cały dzień. Były "achy i ochy". W zachwycie nad tymi krajobrazami nie przeszkodziły mi nawet 9% i 7% podjazdy, oraz dawno niewidziane muchy końskie i komary. Nagroda w postaci widoków ze szczytów była warta tego wysiłku. Norwegia ze wszystkich sił stara się wynagrodzić mi wcześniejszą parszywą pogodę. Dojechałem dzisiaj do miejscowości Mo i Rana, razem 70 km. Zakotwiczyłem tutaj na stacji benzynowej Deli de Luca, gdzie są darmowe prysznice i można zrobić pranie. Dzisiejszą noc spędzę nad "prawie Niagarą". Jutro kierunek Szwecja. - relacjonuje na swoim profilu facebookowym Daro.

W celu pomaga mu firma ADECON, która zarządza światowym biznesem w branży transportowej - spod kaliskiej miejscowości Dębe i zapłaci 4️0️ groszy za każdy przejechany przez niego kilometr trasy.

Równolegle, w Internecie trwa zbiórka pieniędzy dla chorej Lilianki. Koszt operacji to 315 tysięcy złotych. Potrzebnych jest jeszcze ponad 100 tysięcy. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę! http://siepomaga.pl/lilkamacura

Liliana Macura ma 3 latka i urodziła się z bardzo poważną chorobą – zespołem TAR. Choroba doprowadziła u niej do poważnych deformacji rączek i nóżek. Zespół TAR charakteryzuje się małopłytkowością krwi, obustronnym brakiem kości promieniowych w rączkach oraz innymi nieprawidłowościami w budowie kośćca. 

Podróż Daro będzie można śledzić na kanale YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCeCu6R8vQKJhm-cWVwb7hAQ/videos

Jeśli chcecie poznać historię małej Lilianki, przeczytacie ją TUTAJ.

https://www.facebook.com/daronakole 

https://www.facebook.com/AdeconTransport 

Zachęcamy do przyłączenia się i wspierania akcji.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ