Sport

Historyczny dla Kalisza medal Mistrzostw Europy!

2024-08-21 10:02:11 redakcja@calisia.pl

Kaliszanka Ewa Barwińska wraz z Marią Siekańską zdobyły brązowy medal dla Polski na Mistrzostwach Europy w szachach szybkich w rywalizacji drużynowej. To ogromny sukces nie tylko dla samych zawodniczek, ale także dla całej Polski, a zwłaszcza dla Kalisza, który po raz pierwszy w historii może poszczycić się medalem Mistrzostw Europy w klasyfikacji drużynowej!

Mistrzyniami Europy zostały Ukrainki Tetyana Skarbarchuk i Viktoriia Zdor, a srebro wywalczyła druga drużyna z Polski  –  Pola Seemann i Zuzanna Gaszka, co pokazuje, jak silna jest polska reprezentacja w tej dyscyplinie.

Szczególne brawa należą się zaledwie 18-letniej Ewie Barwińskiej, która już teraz zapisała się w historii Kalisza jako najbardziej utytułowana szachistka z naszego miasta. W ubiegłym roku nie tylko zdobyła międzynarodowy tytuł Woman FIDE Master jako pierwsza sportowczyni z Kalisza, ale także zdobyła tytuł mistrzyni Polski do lat 20, a następnie, reprezentując nasz kraj na mistrzostwach świata, zajęła 15. miejsce. Kolejny międzynarodowy sukces na koncie Barwińskiej pokazuje, że mamy do czynienia z prawdziwą szachową mistrzynią.

Wielkie brawa dla Ewy i Marii za ten wspaniały sukces! Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne osiągnięcia!