Motoryzacja

Groźne zdarzenie na DW 442 w Jankowie Drugim. Ciężarówka uderzyła w słup energetyczny i zjechała do rowu.

2023-01-17 09:51:05 red za PSP Kalisz/st. asp. Daniel Przegenda

Na DW 442 we wtorek, 17 stycznia nad ranem doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Samochód ciężarowy uderzył w słup energetyczny, a następnie przewrócił się na bok. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

fot. JRG 1
fot. JRG 1

Do zdarzenia doszło 17 stycznia nad ranem w miejscowości Janków Drugi w gminie Blizanów - Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że samochód ciężarowy marki Man przewożący w silosie kredę uderzył w słup energetyczny, a auto leży przewrócone na boku w rowie. Kierujący autem wyszedł z pojazdu przed przybyciem straży, nie wymagał on udzielenia pomocy. Na miejsce zdarzenia przybyło Pogotowie Energetyczne, które odłączyło napięcie oraz uziemiła przewody elektryczne. Na miejsce przybyła Pomoc drogowa, która postawiła auto na kołach i wyciągnęła je z rowu – informuje st. asp. Daniel Przegenda z PSP w Kaliszu.

Na czas wyciągania auta droga DW 442 została zablokowana. W działaniach brało udział 13 strażaków z JRG 1 Kalisz oraz JRG Pleszew, 4 strażaków z OSP Janków Pierwszy, 6 strażaków z OSP Blizanów.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować