Polityka

Gmina i Miasto Stawiszyn ma nowego burmistrza!

2020-02-09 22:36:16 BK

9 lutego odbyły się przedterminowe wybory na stanowisko burmistrza Stawiszyna. Został nim Grzegorz Kaczmarek, który wygrał w pierwszej turze z pięciorgiem kandydatów. 

fot. MW
fot. MW

Przedterminowe wybory były konieczne ponieważ w listopadzie 2019 roku zmarła dotychczasowa burmistrz Stawiszyna Justyna Urbaniak. Tymczasowym komisarzem wyborczym była Żaneta Lasiecka-Stodolna, która wcześniej taką funkcję pełniła w gminie Żelazków. Nowym burmistrzem Gminy i Miasta Stawiszyn został Grzegorz Kaczmarek.

W wyborach uzupełniających w Stawiszynie wzięło udział sześcioro kandydatów:

  • Paweł Grzegorz Biegański - KWW "Nam zależy"
  • Joanna Maria Janczyk - KWW "Razem dla naszej gminy"
  • Grzegorz Zbigniew Kaczmarek - KWW Grzegorza Kaczmarka
  • Żaneta Katarzyna Lasiecka-Stodolna - KWW Żanety Lasieckiej-Stodolnej
  • Milena Agnieszka Szymańska - KWW Zjednoczona Prawica
  • Tomasz Paweł Wiertelak - KWW Tomasza Wiertelak

Przez pięć lat pełniłem funkcję zastępcy burmistrza, był to czas bardzo intensywnej pracy na rzecz lokalnej społeczności. Przez ten czas dużo udało się zrobić, powstało wiele inwestycji – mówił Grzegorz Kaczmarek wymieniając m.in. rewitalizację parku, rewitalizację rynku i realizowaną nadal budowę przedszkola. - Kandyduję, żeby kontynuować dzieło, które wspólnie z panią burmistrz rozpocząłem pięć lat temu. Jest jeszcze trochę do zrobienia – mówił kandydat na burmistrza Stawiszyna.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ