Sport

Gilicki Bike z brązowym medalem Mistrzostw Polski

2020-08-13 12:00:00 Gilicki Bike

W minioną niedziele odbyły się kolejne Mistrzostwa Polski w drużynowej jeździe na czas. Zespół Gilicki Bike jechał w tym roku bronić brązowego medalu z tamtego roku.

GLICKI BIKE
GLICKI BIKE

Wystąpił zespół w składzie:

Włodek Gilicki

Sławek Wągrowski

Adrian Juszczak

Dominik Jarociński

Mateusz Różański

- Można powiedzieć, że cieszymy się jakbyśmy zdobyli złoto. Pierwsze dwa zespoły były poza zasięgiem i składały się z wybitnych byłych zawodowych kolarzy, którzy do tej pory regularnie trenują, ścigają się a często rywalizują tylko w zawodach jazdy na czas. Nasz zespół ciężko pracował na ten sukces, przepracował pandemie kiedy nie można było się ścigać a tylko indywidualnie trenować często tylko w domu na trenażerach - mówi Włodek Glicki, kapitan drużyny. - Warto dodać, że tydzień przed mistrzostwami rywalizowaliśmy na dwóch wyścigach klasycznych, gdzie w Mińsku Mazowieckim nasz zawodnik Dominik Jarociński zdobył II miejsce a dzień później I miejsce w Białej Rawskiej. Przed nami jeszcze tylko trzy wyścigi z cyklu klasyków ziemi Łódzkiej i Mazowieckiej, gdzie zdecydowanie prowadzimy w klasyfikacji drużynowej po 2 etapach a nasz lider Dominik prowadzi w klasyfikacji generalnej wraz z Hiszpanem Gabrielem Giru. Pojedziemy może jeszcze 2-3 wyścig. Widzę, że zespół jest w bardzo dobrej formie, wpierają się na wzajem. Każdy z nich może wygrać, więc jest to nasza mocna strona w trakcie zawodów.

Gilicki Bike Team to Amatorska Drużyna Sportowa scalająca pasjonatów kolarstwa z Kalisza.

Członkowie: Włodzimierz Gilicki, Adrian Juszczak. Mateusz Różański, Marek Hojak, Łukasz Michalski, Sławomir Wągrowski, Daniel Lindner, Mariusz Szyc, Maciej Betka, Tomasz Irzykowski, Marcin Graczykowski.

Profil FB Gilicki Bike Team -

https://www.facebook.com/GilickibikeTeam/
 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ