Filmy pełne strachów

2011-10-14 23:20:37 CKiS

Już po raz dziewiąty Kino Centrum zaprasza na Filmowy Festiwal Duchów, na którym po raz pierwszy będzie także pokaz 3D. Impreza będzie trwała przez trzy ostatnie dni października.

- Festiwal jest cykliczną imprezą, która z pewnością zapadła w pamięć kaliszan i nie tylko – mówi Marta Sowizdrzał, kierownik Kina Centrum 3D. – W tym roku zaplanowaliśmy projekcję pięciu świetnych filmów – horrorów i thrillerów – w tym premierowego obrazu "Sanktuarium" w 3D. Wszystko będzie kręciło się wokół horroru, strachu, leku i tego, czego lubimy się bać, ale w różnym stylu. Ustalając repertuar staraliśmy się wybrać filmy zarówno z klasyki gatunku, ale także przełamujące gatunek, więc myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Większość prezentowanych filmów to produkcje zagraniczne, ale w repertuarze znajdzie się tez polski obraz – "Kołysanka", Juliusza Machulskiego.
– To czarna komedia, przełamująca konwencje horrorów, do których jesteśmy przyzwyczajenie – zachęca Sowizdrzał.
Filmy będą wyświetlane przez trzy dni – od 29 do 31 października – ale co dzień w innej kolejności. Oczywiście, tradycyjnie Centrum Kultury i Sztuki na czas festiwalu przybierze bardzo "straszny".
– Można się spodziewać ciekawej oprawy artystycznej i ciekawych dekoracji, ale żeby się dowiedzieć trzeba przyjść i zobaczyć i najlepiej kupić bilet lub karnet. Bo dla fanów przygotowaliśmy w bardzo dobrej cenie specjalne karnety, uprawniające do obejrzenia czterech projekcji 2D i jednej 3D – mówi kierownik kina.
Bilety:
seanse 2D
– 15 zł
– 14 zł (ulgowy)
Seanse 3D
– 19 zł
– 18 zł (ulgowy)
Karnety:
– 50 zł (na 4 projekcje 2D oraz jedną 3D)
9. Filmowy Festiwal Duchów
Kino Centrum 3D
od 29 do 31 października 2011
sobota – 29 października
godz. 17 – 1408 94 min
godz. 19 – Egzorcyzmy Dorothy Mills 102 min
godz. 21 – Silent Hill 127 min
godz. 23.15 Kołysanka 95 min
godz. 1 – Sanktuarium 3D 120
niedziela – 30 października
godz. 17 – Silent Hill
godz. 19 – Kołysanka
godz. 21 – Egzorcyzmy Dorothy Mills
godz. 23 – Sanktuarium 3D
godz. 01 – 1408
poniedziałek – 31 października
godz. 17 –Sanktuarium 3D
godz. 19 – Silent Hill
godz. 21.15 – 1408
godz. 23 Egzorcyzmy Dorothy Mills
godz. 1 – Kołysanka

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ