Sport

Energa MKS Kalisz z trzecim złotym medalem Mistrzostw Polski w tym sezonie!

2020-10-18 19:33:09 Błażej Krawczyk

Kadetki dokończyły rozgrywki o Mistrzostwo Polski organizowane przez Polski Związek Siatkówki jako ostatnie. Wcześniej w lipcu najlepsze na turnieju rozgrywanym w Kaliszu były juniorki Energa MKS-u, a pod koniec września złote medale zdobyły młodziczki. 18 października sukces swoich koleżanek powtórzyły kadetki potwierdzając dominację Energa MKS-u Kalisz w młodzieżowej siatkówce wygrywając turniej finałowy bez przegranego meczu. Trzy złote medale wracają do Kalisza.

Źródło zdjęć: www.pzps.pl
Źródło zdjęć: www.pzps.pl

Walkę o medale na turnieju finałowym w Wieliczce młode siatkarki rozpoczęły w środę. W grupie kadetki Energa MKS-u Kalisz pokonały Legionovię, ŁKS i MKS Dąbrowę Górniczą. MVP w kolejnych spotkaniach fazy grupowej były: Patrycja Łagida, Julia Papszun i Martyna Czyrniańska. W sobotę rozegrany został mecz półfinały, w którym kaliszanki pokonały V LO Developres Rzeszów 3:1, a MVP została libero Natalia Pajdak.

W niedzielę o 13 rozegrano mecz finałowy, w którym spotkały się niepokonane do tej pory zespoły Energa MKS Kalisz i UKS Atena Warszawa. Zdecydowanie lepsze okazały się kaliszanki pokonując UKS Atena 3:0 (25:18, 25:19, 25:18) a najlepszą zawodniczką finału została wybrana rozgrywająca Klara Kempfi, która ma na swoim koncie tegoroczne złote medale w barwach Energa MKS-u również w kategoriach juniorek i młodziczek. Podobnym osiągnięciem pochwalić się może również środkowa kaliskiej drużyny, Martyna Łabuz.

Do najlepszej szóstki turnieju finałowego zostały wybrane: środkowa Dominika Pierzchała i atakująca Martyna Czyrniańska, natomiast MVP turnieju została Julia Papszun. Julia była kapitanem drużyny kadetek i od nowego sezonu jest w składzie seniorskim Energa MKS-u grającym w TAURON Lidze będąc najmłodszą zawodniczką w rozgrywkach. O takiej samej drodze zapewne marzą kolejne z kaliskich “złotek”, już w tym sezonie aż 5 złotych medalistek Mistrzostw Polski Juniorek reprezentuje Energa MKS Kalisz w drużynie seniorskiej, co jasno pokazuje, że na ich młodsze koleżanki też przyjdzie czas.

Energa MKS SMS Kalisz - LTS Legionovia Legionowo 3:1 (25-15, 21-25, 25-22, 25-20), MVP: Patrycja Łagida

Energa MKS Kalisz - ŁKS 3:1 (23-25, 25-13, 25-15, 25-22), MVP: Julia Papszun

MKS Dąbrowa Górnicza - Energa MKS SMS Kalisz 1:3 (17-25, 26-24, 13-25,11-25), MVP: Martyna Czyrniańska

Półfinał: Energa MKS Kalisz - VLO Developres Rzeszów 3:1 (20-25, 25-15, 25-20, 25-16), MVP: Natalia Pajdak

Mecz finałowy: UKS Atena Warszawa - Energa MKS Kalisz 0:3 (18-25, 19-25, 18-25), MVP: Klara Kempfi

Klasyfikacja końcowa MP Kadetek 2020:

  1. miejsce: Energa MKS Kalisz
  2. miejsce: UKS Atena Warszawa
  3. miejsce: VLO Developres Rzeszów
  4. miejsce: LTS Legionovia Legionowo
  5. miejsce: MKS Dąbrowa Górnicza
  6. miejsce: KS Metro Warszawa
  7. miejsce: ŁKS Siatkówka Łódź
  8. miejsce: SMS Solna Wieliczka

Nagrody indywidualne MP Kadetek Wieliczka 2020:

MVP turnieju: Julia Papszun (Energa MKS Kalisz)

Najlepsza środkowa: Dominika Pierzchała (Energa MKS Kalisz)

Najlepsza rozgrywająca: Wiktoria Kowalczyk (UKS Atena Warszawa)

Najlepsza przyjmująca: Natalia Rejment (VLO Developres Rzeszów)

Najlepsza atakująca: Martyna Czyrniańska (Energa MKS Kalisz)

Najlepsza libero: Weronika Matysiak (UKS Atena Warszawa)

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ