Ela Dębska z koncertem na Dworcu PKP

2019-04-15 10:00:00 red.

Tribute to Janis Joplin to koncert Eli Dębskiej, polskiej piosenkarki, który odbędzie się 27 kwietnia, w budynku dworca PKP w Kaliszu. Start godzina 19:00. Wstęp Wolny.

ELA DĘBSKA

Aktorka, kompozytorka a przede wszystkim niepowtarzalna polska piosenkarka. Ukończyła Szkołę Muzyczną II st. oraz Akademię Teatralną we Wrocławiu. Podczas studiów pracowała we Wrocławskiej Operze, z którą odbyła tournee po Włoszech śpiewając opery Verdiego. Będąc aktorką grała w wielu filmach, a także współtworzyła do nich muzykę. Współpracowała m.in. z takimi reżyserami jak: Jan Jakub Kolski, Janusz Kondratiuk, Krzysztof Zanussi. Występowała również w warszawskich teatrach. Jednak swoje miejsce odnalazła dopiero w muzyce. Gra koncerty, w których najważniejszym elementem stał się kontakt z publicznością. Przez wiele lat współpracowała z Maciejem Zembatym, śpiewając ballady Leonarda Cohena. Wspólnie nagrali kilka płyt i zagrali setki koncertów w całej Polsce.

Gra regularnie w Polsce i zagranicą, ale niezależnie od tego, w jakim języku śpiewa, wywołuje poruszenie a jej występom zawsze towarzyszy gorąca atmosfera. Samodzielnie nagrała singiel " Odeszła ", który podbił lokalne rozgłośnie radiowe i gościł na pierwszym miejscu listy przebojów Radia Kraków. Zaistniał również w audycji " Złote Przeboje" Marka Niedźwieckiego. Śpiewa z powodzeniem zarówno utwory własne jak i wielkich poprzedników, ale zawsze w jej własnym oryginalnym stylu.

Przez ostatnie lata szlifowała swój warsztat, grając w znanych klubach jazzowo-bluesowych w Paryżu m.in: Franc Pinot, Cafe Universal, Utopia i in. Współpracowała z wieloma znakomitymi francuskimi muzykami m.in: KhalilChahine, EricJacot, IdrisMlanao, Mauro Serri. Niezależnie od tego, w jakim języku śpiewa, wywołuje poruszenie, a jej występom zawsze towarzyszy gorąca atmosfera.

W listopadzie 2012 r. nagrała płytę koncertową “Kochałam cię dziś rano/I lovedyou in the morning”, która została zarejestrowana w sali koncertowej Radia Gdańsk. Na płycie znajdują się ballady Leonarda Cohena, Janis Joplin oraz autorskie utwory.
W 2017 roku ukazała się autorska płyta „Moje jutro”

Organizatorami koncertu są Miasto Kalisz oraz Stowarzyszenie “Pro Kalisia” w ramach projektu “Kaliskie Koncerty Akustyczne”.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ