Biznes

Dzięki pożyczce Jeremie możemy produkować nowoczesne solary

2019-10-03 09:30:00 redakcja

Fotowoltaika to w ostatnich czasach bardzo nośny temat. Nie dość, że dbamy o środowisko - to możemy dużo zaoszczędzić. Czy wiedzieliście, że produkcją paneli fotowoltaicznych zajmuje się kaliska firma 3P - NSU Top Solary, która dzięki pożyczce Jeremie mogła rozwinąć swoją działalność?  O to, jaki jest rynek solarów w Polsce i w Kaliszu - zapytaliśmy jednego ze współwłaścicieli firmy - Patryka Łuczaka. 

fot. Calisia.pl
fot. Calisia.pl

Bardzo dużo mówi się obecnie o pozyskiwaniu taniego prądu ze słońca? Czy to jest kosztowana inwestycja dla przeciętnego kaliszanina? 

Fotowoltaika to teraźniejszość i przyszłość. Firmę założyliśmy 7 lat temu, kiedy dotarło do Polski - jak ważna jest ochrona środowiska i alternatywne źródła energii.   

Produkcja ekologicznego prądu to duża oszczędność i dbanie o środowisko naturalne. Jeden panel o mocy 280W to koszt 400 złotych netto. Jednak na instalację nie składa się tylko panel – potrzebne jest całe okablowanie i sterowanie koszt takiej inwestycji to około 4 500 złotych za 1kW. Natomiast pełnej instalacji na dom jednorodzinny to około 20 000 zł brutto w zależności od zapotrzebowania gospodarstwa domowego na prąd . - Na jednej zmianie w ciągu 8 godzin jesteśmy w stanie wytworzyć 100 sztuk paneli fotowoltaicznych – około 2 000 sztuk miesięcznie.

 

Kto od Was kupuje - osoby fizyczne czy raczej firmy?

Odbiorcami naszych produktów są firmy instalujące zestawy fotowoltaiczne ale również klienci indywidualni i firmy dla których wykonujemy montaż instalacji . Firma 3P NSU Top Solary na swoje panele daje 12 lat gwarancji na uszkodzenia mechaniczne i 30 lat gwarancji na wydajność czyli mamy o 5 lat dłuższą gwarancje niż konkurencja. 

Dzięki założeniu instalacji fotowoltaicznych nasze rachunki mogą spaść do około 30 złotych za dwa miesiące.

- W tym momencie jest możliwość skorzystania z dopłaty 5 000 złotych do instalacji, natomiast różnicę można odpisać od podatku. Czyli całość inwestycji to 20 000 złotych, a po uwzględnieniu ulg  może nas kosztować tylko około 12 000 złotych – mówi współwłaściciel firmy 3P NSU Top Solary Patryk Łuczak.

 

W jakim czasie wydatek na panele fotowoltaiczne jest w stanie się zwrócić pana zdaniem?  

- Szacujemy, że 5 do 6 lat i oczywiście nieoceniona wartość dla  środowiska - to też jest niesamowicie ważne w obliczu katastrofy klimatycznej, która grozi naszej planecie.  

 

Co udało się Wam zrobić dzięki pożyczce Jeremie?

- Kredyt Jeremie jest naszym jedynym finansowaniem – podkreśla Patryk Łuczak  – Jesteśmy konkurencyjni cenowo. Wszystkie materiały wykonujemy na miejscu. Rozważnie budujemy naszą firmę – dodaje.

Pożyczkę zaciągnęliśmy na unowocześnienie linii maszynowej. Zdecydowaliśmy się na to w zeszłym roku ponieważ technologia cały czas się zmienia i potrzebowaliśmy pomocy. Zainteresowanie fotowoltaiką teraz jest bardzo duże, ze względu na to że wszędzie słychać o podwyżkach prądu.

 

Czy uzyskanie pożyczki Jeremie to skomplikowany proces? 

Zaciągnięcie pożyczki Jeremie jeśli chodzi o formalności przebiegało bardzo łatwo, sprawnie i przyjaźnie. Specyfika naszej branży wymagała sprowadzenia specjalnych maszyn z zagranicy. Dzięki takiej formie finansowania mieliśmy szansę na zakup specjalistycznego sprzętu. Rozwój spowodował, że możemy zatrudnić więcej osób. W ostatnim miesiącu zwiększyliśmy zatrudnienie i cały czas szukamy pracowników. Chcemy powoli zwiększać ilość produkcji ponieważ zapotrzebowanie na odnawialne źródła energii jest bardzo duże i cały czas rośnie.

 

Co z Waszego punktu widzenia jest najbardziej korzystne w tej pożyczce? 

Na pewno warto skorzystać z tej możliwości. Dla nas atrakcyjne w pożyczce Jeremie była możliwość długiego okresu spłaty i niskie oprocentowanie, które jest bardzo korzystne. Szkoda nie skorzystać z takich warunków. Jeśli będzie taka możliwość to na pewno skorzystamy po raz kolejny.

3P NSU Sp z o.o.

e-mail: sprzedaz@3pnsu.pl

Tel. 577151313

tel. 577141614

 

Jeśli jesteś zainteresowany pożyczką - skontaktuj się koniecznie od razu: 

- telefonicznie (62) 765 60 56 lub (62) 764 12 42, e-mail: pozyczki@inkubator.kalisz.pl

lub

- wniosek możesz też wypełnić on-line  poprzez stronę https://pozyczki.kip.kalisz.pl/

lub

- wypełnij prosty  formularz zapisu - skontaktuje się z Tobą przedstawiciel Inkubatora Przedsiębiorczości Formularz zapisu z prośbą o kontakt zwrotny

lub

- podejdź osobiście do Inkubatora Przedsiębiorczości, gdzie w pokoju nr 108  w godzinach 8-16 możesz od razu uzyskać wszelkie informacje, a fachowcy pomogą Ci wypełnić wniosek 

 

Zapraszamy do kontaktu!

 

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ