Dużo wiedzą o Unii Europejskiej

2015-03-29 11:36:00 red. za; Biurem Poselskim A. Grzyba

W III Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej, pierwsze miejsce zajął Wiktor Kamiński z Niepublicznego Gimnazjum Edukator w Kaliszu. W konkursie udział wzięło 34 uczniów ze szkół gimnazjalnych z naszego miasta i powiatu kaliskiego. Patronat nad konkursem objął poseł do Parlamentu Europejskiego – Andrzej Grzyb.

fot. Biuro Poselskie A. Grzyba
fot. Biuro Poselskie A. Grzyba

Na 36 pytań dotyczących historii Unii Europejskiej, ale i przeszłości i teraźniejszości, kultury, sportu, polityki czy zwyczajów krajów będących członkami Wspólnoty a do tego zagadnienia dotyczące Polski i naszego miasta musieli odpowiedzieć uczestnicy w III Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej. Pomysłodawczynią zmagań jest Paulina Marciniak, nauczycielka historii w Gimnazjum nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Kalisza, w którym konkurs się odbywa. W tym roku szkołę wspomógł punkt Europe Direct z Ostrowa Wielkopolskiego.

Patronat nad konkursem kolejny już raz objął Andrzej Grzyb, poseł do Parlamentu Europejskiego, który ufundował też nagrody, w tym główną – wyjazd do Brukseli.

W tym roku z testem przygotowanym przez Paulinę Marciniak, nauczycielkę historii z Gimnazjum nr 2 w Kaliszu, zmierzyło się 34 uczniów ze szkół gimnazjalnych z naszego miasta i powiatu kaliskiego. Pytania obejmowały wszystkie aspekty dotyczące funkcjonowania Wspólnoty oraz poszczególnych krajów Unii Europejskiej.

Tegoroczny konkurs okazał się sporym wyzwaniem dla uczestników. Do końca nie było wiadomo kto wygra a różnica w zdobytych punktach między uczniami, którzy znaleźli się na podium była minimalna.

Nagrodą główną w III Międzynarodowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej był wyjazd do Brukseli połączony ze zwiedzaniem Belgii i Parlamentu Europejskiego.

Pierwsze miejsce zajął Wiktor Kamiński z Niepublicznego Gimnazjum Edukator w Kaliszu i to on, razem z Joanną Musiał, nauczycielką, która przygotowała go do testu, spędzi kilka dni w stolicy Wspólnoty.

Pozostali laureaci, ich nauczyciele oraz organizatorzy otrzymali książki – albumy o sztuce, zabytkach i najpiękniejszych miejscach Europy. Punkt Europe Direct z Ostrowa Wielkopolskiego, który przyłączył się do organizacji konkursu również ufundował nagrody. Książki związane z funkcjonowaniem Unii Europejskiej otrzymały osoby, które uplasowały się na miejscach od 1 do 5.

I miejsce Wiktor Kamiński  ( Niepubliczne Gimnazjum Edukator)
II miejsce  Izabela Krupczyńska ( ZS Iwanowice)
III miejsce Maksymilian Grzęda ( Niepubliczne Gimnazjum Edukator)

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować