Sport

Drugi mecz z Volleyem w ciągu tygodnia

2020-10-31 15:00:00 Energa MKS Kalisz

Siatkarki Energa MKS-u Kalisz dopiero co rozegrały pierwszy w tym sezonie TAURON Ligi mecz z Volleyem Wrocław pokonując rywalki na wyjeździe 3:1. Na rewanż nie będzie trzeba długo czekać, bo dojdzie do niego już w niedzielę. Umożliwiła to polityka pozwalająca na rozgrywanie meczów awansem, co ma pomóc w utrzymaniu płynności rozgrywek. Mecz rozpocznie się 1 listopada o 20:30 w kaliskiej Hali Arena bez udziału publiczności. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

Energa MKS Kalisz

We wtorkowym spotkaniu w pierwszego seta bardzo dobrze weszły wrocławianki i dzięki dobrej zagrywce Karoliny Fedorek w środkowej fazie seta zdobyły przewagę, którą utrzymały już do końca wygrywając wyraźnie.

W kolejnych partiach trener Jacek Pasiński dokonał kilku zmian, które usprawniły grę kaliskiego zespołu i pozwoliły reszcie zawodniczek poprawić poziom gry. Wiceliderki tabeli z Kalisza dobrze zareagowały pokazując ambicję i wolę walki najpierw wygrywając drugiego seta na przewagi, a później przejmując już całkowitą kontrolę nad meczem. Najlepszą zawodniczką spotkania była Zuzanna Szperlak.

Rywalizacja kalisko-wrocławska ma też kilka innych podtekstów. Wtorkowe zwycięstwo było pierwszym we Wrocławiu odkąd Energa MKS Kalisz awansował do TAURON Ligi. Od nowego sezonu barwy Volleya reprezentują znane z Kalisza Adrianna Budzoń i Małgorzata Jasek. Z drugiej strony, we Wrocławiu kilka sezonów spędziły Monika Ptak i Julia Szczurowska.

Początek spotkania zaplanowano na niedzielę, o 20:30. Kolejną transmisję z meczu kaliskich siatkarek przeprowadzi Polsat Sport.