Sport

Drugi mecz z Volleyem w ciągu tygodnia

2020-10-31 15:00:00 Energa MKS Kalisz

Siatkarki Energa MKS-u Kalisz dopiero co rozegrały pierwszy w tym sezonie TAURON Ligi mecz z Volleyem Wrocław pokonując rywalki na wyjeździe 3:1. Na rewanż nie będzie trzeba długo czekać, bo dojdzie do niego już w niedzielę. Umożliwiła to polityka pozwalająca na rozgrywanie meczów awansem, co ma pomóc w utrzymaniu płynności rozgrywek. Mecz rozpocznie się 1 listopada o 20:30 w kaliskiej Hali Arena bez udziału publiczności. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

Energa MKS Kalisz
Energa MKS Kalisz

We wtorkowym spotkaniu w pierwszego seta bardzo dobrze weszły wrocławianki i dzięki dobrej zagrywce Karoliny Fedorek w środkowej fazie seta zdobyły przewagę, którą utrzymały już do końca wygrywając wyraźnie.

W kolejnych partiach trener Jacek Pasiński dokonał kilku zmian, które usprawniły grę kaliskiego zespołu i pozwoliły reszcie zawodniczek poprawić poziom gry. Wiceliderki tabeli z Kalisza dobrze zareagowały pokazując ambicję i wolę walki najpierw wygrywając drugiego seta na przewagi, a później przejmując już całkowitą kontrolę nad meczem. Najlepszą zawodniczką spotkania była Zuzanna Szperlak.

Rywalizacja kalisko-wrocławska ma też kilka innych podtekstów. Wtorkowe zwycięstwo było pierwszym we Wrocławiu odkąd Energa MKS Kalisz awansował do TAURON Ligi. Od nowego sezonu barwy Volleya reprezentują znane z Kalisza Adrianna Budzoń i Małgorzata Jasek. Z drugiej strony, we Wrocławiu kilka sezonów spędziły Monika Ptak i Julia Szczurowska.

Początek spotkania zaplanowano na niedzielę, o 20:30. Kolejną transmisję z meczu kaliskich siatkarek przeprowadzi Polsat Sport.

 

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ