Społeczne

Dron dla kaliskich policjantów

2020-07-04 10:00:00 red

Wiceprezydent Mateusz Podsadny przekazał na ręce insp. Dariusza Bieńka, Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu drona. To element realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2020 r.

fot. Katarzyna Ciupek, Urząd Miasta Kalisza
fot. Katarzyna Ciupek, Urząd Miasta Kalisza

Przekazany w piątek, 3 lipca sprzęt posłuży funkcjonariuszom prowadzącym działania prewencyjne do dokumentowania imprez o charakterze profilaktycznym, np. festynów, rajdów, pikników, akcji promujących trzeźwość, organizowanych zarówno przez Komendę Miejską Policji jak i Urząd Miasta Kalisza. Filmy powstałe z wykorzystaniem drona będą prezentowane m.in. na stronach internetowych Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu i Urzędu Miasta Kalisza, a także będą przekazywane lokalnym mediom.

Drona zakupiono ze środków pochodzących z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Jego wartość wynosi 2.428,00 zł wraz z ubezpieczeniem.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ