Społeczne

"Droga do A2" nabiera tempa. Jest poparcie KODu i powiatu kaliskiego

2023-05-22 11:30:00 BK

Od kilkunastu dni trwa akcja zbierania podpisów pod petycją "Droga do A2", zainicjowana przez Platformę Obywatelską. Swoje poparcie pokazują kaliszanie, mieszkańcy powiatu kaliskiego a także Komitet Obrony Demokracji w Kaliszu.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

6 maja Platforma Obywatelska ogłosiła zbiórkę podpisów pod petycją "Droga do A2". Ma to być forma społecznej presji na rządzących, która przyspieszy realizację inwestycji, jaką jest budowa obwodnicy Kalisza. Pisaliśmy o tym: https://calisia.pl/droga-do-a2-platforma-obywatelska-zbiera-podpisy-pod-petycja-ws-budowy-obwodnicy,62117

- Mieliśmy już okazję zainaugurować akcję Droga do A2, zbierania podpisów pod petycją, która będzie presją społeczną, obywatelską na tych, którzy dzisiaj mają głos decydujący, czyli na sprawujących władzę, tak by przyspieszyć realizację inwestycji, która przeleżakowała w szufladach rządowych 8 lat. Projekt został wpisany do programu rządowego w 2015 roku i dzisiaj powinniśmy tak naprawdę przygotowywać się do przecięcia wstęgi i podróżowania standardem ekspresowym pomiędzy Kaliszem i Ostrowem Wlkp. i Kaliszem a autostradą A2 - mówił poseł KO Mariusz Witczak. - Bardzo się cieszę, że akcja się rozkręca. Dołączają do nas obywatele.

Poparcie akcji zadeklarował Komitet Obrony Demokracji w Kaliszu.

- Popieramy projekt ponieważ wszyscy członkowie kaliskiej grupy KOD są obywatelami tego miasta i dobro naszego ukochanego Kalisza jest nam bardzo bliskie. To nie chodzi tylko o to, że wygodnie nam będzie dojechać do Warszawy czy Lizbony. To jest ważny impuls dla rozwoju miasta. Wszystkie miasta, które leżą w pobliżu autostrad, bardzo dynamicznie się rozwijają. W Kaliszu odczuwamy pewien zastój. Dlatego postanowiliśmy jako KOD poprzeć ten projekt i razem kolegami  z Koalicji Obywatelskiej będziemy zbierać podpisy pod tym projektem - mówił Michał Witkowski, lider KOD Kalisz. 

Akcję wspiera także Alicja Łuczak, radną powiatu kaliskiego. W miejscowości Kamień na terenie gminy Ceków odbyło się otwarte spotkanie promujące akcję społeczną Droga do A2.

- Spotkanie spotkało się z bardzo dobrym oddźwiękiem. Zbieraliśmy podpisy. Mieszkańcy również czują potrzebę skoku cywilizacyjnego dla tego rejonu, w którym mieszkamy i połączenie z autostradą jest takim skokiem cywilizacyjnym. Jest to inwestycja od strategicznym znaczeniu - mówił poseł Mariusz Witczak.

Podpisy będą zbierane również w innych miejscowościach powiatu kaliskiego.

- W powiecie kaliskim akcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Będziemy kontynuować zbiórkę podpisów nie tylko w gminie Ceków-Kolonia, ale też w moim rodzinnym Żelazkowie i innych miejscach. Obwodnica to nie tylko rozwój Kalisza ale także przyszłość i rozwój powiatu kaliskiego. To ważne by mieszkańcy swoimi podpisami zadeklarowali  swoje poparcie - mówiła radna powiatu kaliskiego Alicja Łuczak.

Podpisy można złożyć pod petycją osobiście, na kartach znajdujących się w biurze poselskim przy ulica Asnyka 50a w Kalisz, a także w formie elektronicznej pod linkiem: https://drogadoa2.pl/? 

Petycja nie ma limitu głosów ani limitu czasowego. Trafi do Prezesa Rady Ministrów. 

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować