Polityka

Dariusz Grodziński wzywa prezydenta do udowodnienia "kredytów Grodzińskiego". Prosi o sprostowanie

2022-05-19 09:00:00 BK

Po wtorkowej konferencji radnych Koalicji Obywatelskiej dotyczącej zaciągania przez miasto 20-milioniwych obligacji i ostrej odpowiedzi prezydenta ws. spłacania "kredytów Grodzińskiego", dyskusja rozgorzała na dobre. Radny Dariusz Grodziński wydał oświadczenie, w którym wzywa prezydenta do pokazania dokumentów potwierdzających, że brał kredyty a także do sprostowania informacji. 

fot. BK
fot. BK

Radni Koalicji Obywatelskiej ostro skomentowali obecną sytuację zadłużenia miasta, inwestycyjne zahamowanie, a także przesuwanie spłacania zadłużenia miasta na lata 2030-2043. - To pokazuje, że nie ma pieniędzy w kasie i jest jakiś dramat finansowy w mieście. To odrzucenie w przyszłość problemów finansowych - mówił radny Dariusz Grodziński. https://calisia.pl/miasto-zaciagnie-20-mln-ktore-zacznie-splacac-za-8-lat-dariusz-grodzinski-rachunki-za-fatalna-polityke-zaplaci-ktos-inny,56660

- Zaciągając obligacje zadłużamy miasto tylko na 5 mln, które zostaną przeznaczone na inwestycje. To nie jest tak, że pieniądze są przejadane. Pan Grodziński powinien sobie uświadomić, że jak zadłużał miasto to bardziej niż ja i kiedy podnosił podatki to więcej niż my, a robił i dawał mieszkańcom dużo mniej - odpowiedział tego samego dnia prezydent Krystian Kinastowski. https://calisia.pl/realizacja-inwestycji-i-splata-dlugow-prezydent-wyjasnia-na-co-miasto-przeznaczy-20-mln-zl-z-obligacji,56667

 

OŚWIADCZENIE radnego Dariusza Grodzińskiego

W związku z tym, że pan prezydent Kinastowski - popełniając coraz więcej błędów - traci panowie nad emocjami, czuję się zobowiązany pomóc mu w ustaleniu pewnych faktów. Związane są one z debatą na temat emisji obligacji o wartości 20 mln zł, które spłacane będą dopiero od roku 2030, czyli w czasie kiedy prezydentem Kalisza z pewnością będzie już ktoś inny. Jako mieszkaniec Kalisza uważam, że zaciąganie takich zobowiązań finansowych – zobowiązań, które staną się wymagalne do spłaty dopiero gdy zmienią się władze miasta - jest najzwyczajniej w świecie niemoralne.

Jednocześnie oświadczam z cała mocą, że nie istnieją żadne „kredyty Grodzińskiego”. Nigdy nie zaciągnąłem jakiegokolwiek kredytu na rzecz miasta, nigdy nie wnioskowałem o taki kredyt, nie opiniowałem takiego kredytu, ani nie głosowałem za jego zaciągnięciem. Tym samym wzywam prezydenta Krystiana Kinastowskiego, aby w ciągu 24 godzin przedstawił dokumenty, na podstawie których twierdzi, że musi spłacać jakieś wyimaginowane „kredyty Grodzińskiego”. Jeśli tego nie uczyni, oczekuję honorowej postawy prezydenta, przeprosin i sprostowania jego nieprawdziwej wypowiedzi, mającej na celu postawienie mnie w złym świetle. 

Dariusz Grodziński Radny Rady Miasta Kalisza Kalisz, dn. 19 maja 2022 r.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować