Motoryzacja

Czy Saaba da się tanio ubezpieczyć?

2022-05-18 12:32:00 reklama@calisia.pl

Saab to klasyka motoryzacji w najlepszym tego słowa znaczeniu. Choć firma nie prowadzi już produkcji nowych pojazdów, to egzemplarze obecne na polskich drogach przykuwają wzrok miłośników klasycznych aut i nie tylko. Takie samochody są stosunkowo rzadko spotykane, jednak wciąż cieszą się popularnością. Ile ich kierowcy płacą za ubezpieczenie OC?

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne

Samochody marki Saab – z czego wynika ich popularność?

Cena ubezpieczenia pojazdów jest ustalana na podstawie kilku czynników. Typ samochodu to tylko jeden z nich, dlatego nie zawsze wysokość składki jest bezpośrednio uzależniona od marki czy modelu. To dobra wiadomość dla miłośników szwedzkiej motoryzacji, którzy obawiają się, że koszty użytkowania Saaba będą bardzo wysokie. Może tak być, lecz nie musi, dlatego warto przyjrzeć się temu, jak ubezpieczyciele ustalają ceny OC. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: https://rankomat.pl/marki/saab.

Jakie modele Saaba można najczęściej spotkać na polskich drogach?

Są to między innymi:

• 600,

• 900,

• 9000,

• 9-3,

• 9-5.

Niektóre z wymienionych można śmiało zaliczyć do youngtimerów, ponieważ ich produkcja zakończyła się w latach 90. Inne zjechały z taśmy produkcyjnej stosunkowo niedawno, czyli około 10 lat temu. Niezależnie jednak od wieku i parametrów Saaby mają grono wiernych fanów, którzy doceniają je za wyróżniający się wygląd, a także za kilka bardzo ciekawych rozwiązań technologicznych charakterystycznych wyłącznie dla tej marki.

OC dla Saaba – ile trzeba zapłacić?

Średnia składka na polisę OC dla samochodów marki Saab plasuje się na dość wysokim poziomie – w lutym 2022 roku wynosiła 624 złote. Wciąż jednak mowa o wartościach uśrednionych, nie można zatem traktować ich jako ostatecznej wytycznej. Wysokie koszty są związane przede wszystkim z dość pokaźnymi pojemnościami silników aut tego producenta. Ten parametr jest jednym z ważnych czynników ustalania wysokości składki, jednak nie jedynym. Co jeszcze jest brane pod uwagę

Odpowiednie ubezpieczanie samochodu przewiduje uwzględnienie kilku aspektów, czyli między innymi:

• jego wieku,

• przebiegu,

• marki i modelu,

• wieku właściciela,

• historii ubezpieczeniowej,

• miejsca zamieszkania.

Dopiero wzięcie pod uwagę wszystkich zmiennych pozwala na ustalenie adekwatnej ceny OC. Dlatego, jeśli twój Saab ma pojemny silnik, nie musisz na wstępie zakładać, że zapłacisz sporo. Przykładowo, osoby starsze i mieszkające poza dużymi miastami mogą liczyć na atrakcyjne zniżki. Oferty polis dla samochodów tej marki zaczynają się już od 330 zł – z pewnością więc nie należą do wysokich.

Ważne jest jednak, by znaleźć odpowiedniego ubezpieczyciela. Jak to zrobić? Najlepiej korzystając z porównywarek internetowych. Po podaniu danych auta i swoich zyskasz dostęp do kilkunastu ofert ubezpieczeń OC. Możesz wybrać najtańszą lub najbardziej atrakcyjną pod względem ochrony. Taką polisę możesz również od razu kupić on-line – bez wychodzenia z domu. Zyskujesz nie tylko gwarancję najlepszej ceny, ale także oszczędzasz czas i wysiłek – zdecydowanie zatem warto to zrobić.

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Te artykuły mogą cię zainteresować