Czworonogi świętowały w Parku Miejskim z okazji Dnia Psa! [zdjęcia]

2020-06-28 19:30:00 BK

1 lipca przypada Dzień Psa. Z tej okazji czworonogi hucznie świętowały w niedzielne popołudnie w Parku Miejskim. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Fotobudki, smakołyki, zabawki, sesje zdjęciowe czy nawet czerwony dywan czekały na czworonożnych mieszkańców Kalisza. Impreza przyciągnęła wielu właścicieli zwierzaków jak i tych, którzy chcieliby przygarnąć bezdomnego psiaka. Tych z kolei wiele czeka w schronisku, zwłaszcza starszych często schorowanych. 

- Najczęściej adoptowane są młode psiaki. Jeżeli nie uda się ich oddać do adopcji to szanse z każdym rokiem maleją. Ludzie boją się brać starsze psy. Są przekonani, że szczeniaki są łatwiejsze do wychowania, co okazuje się nie być prawdą - wyjaśnia wolontariuszka kaliskiego schroniska. - Ludzie często boją się kosztów, z którymi wiąże się adopcja starszego psa. Chcą mieć przyjaciela na dłużej niż na kilka lat. Są jednak ludzie, którzy dają tym starszym zwierzakom te kilka ostatnich lat fajnego życia.

Większość psów w schronisku ma już swoje lata. Jak zaznaczają wolontariusze, psy po wyjściu ze schroniska odżywają, nabierają chęci do życia.

Podczas imprezy organizowanej przez schronisko dla zwierząt w Kaliszu była możliwość poznania czworonożnych podopiecznych czy skorzystania z porad behawiorystycznych i weterynaryjnych. Nie zabrakło konkursów plastycznych dla dzieci a właściciele czworonogów mogli wykonać grawerunek adresatek.

Dzień 1 lipca ogłoszony został jako Dzień Psa. Święto ustanowione zostało w 2007 przez redakcję czasopisma „Przyjaciel Pies” w zespół z użytkownikami portalu pies.pl.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ