Czworonogi świętowały w Parku Miejskim z okazji Dnia Psa! [zdjęcia]

2020-06-28 19:30:00 BK

1 lipca przypada Dzień Psa. Z tej okazji czworonogi hucznie świętowały w niedzielne popołudnie w Parku Miejskim. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Fotobudki, smakołyki, zabawki, sesje zdjęciowe czy nawet czerwony dywan czekały na czworonożnych mieszkańców Kalisza. Impreza przyciągnęła wielu właścicieli zwierzaków jak i tych, którzy chcieliby przygarnąć bezdomnego psiaka. Tych z kolei wiele czeka w schronisku, zwłaszcza starszych często schorowanych. 

- Najczęściej adoptowane są młode psiaki. Jeżeli nie uda się ich oddać do adopcji to szanse z każdym rokiem maleją. Ludzie boją się brać starsze psy. Są przekonani, że szczeniaki są łatwiejsze do wychowania, co okazuje się nie być prawdą - wyjaśnia wolontariuszka kaliskiego schroniska. - Ludzie często boją się kosztów, z którymi wiąże się adopcja starszego psa. Chcą mieć przyjaciela na dłużej niż na kilka lat. Są jednak ludzie, którzy dają tym starszym zwierzakom te kilka ostatnich lat fajnego życia.

Większość psów w schronisku ma już swoje lata. Jak zaznaczają wolontariusze, psy po wyjściu ze schroniska odżywają, nabierają chęci do życia.

Podczas imprezy organizowanej przez schronisko dla zwierząt w Kaliszu była możliwość poznania czworonożnych podopiecznych czy skorzystania z porad behawiorystycznych i weterynaryjnych. Nie zabrakło konkursów plastycznych dla dzieci a właściciele czworonogów mogli wykonać grawerunek adresatek.

Dzień 1 lipca ogłoszony został jako Dzień Psa. Święto ustanowione zostało w 2007 przez redakcję czasopisma „Przyjaciel Pies” w zespół z użytkownikami portalu pies.pl.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ