Sport

Cykliści na Szlaku Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej [zdjęcia]

2020-06-29 15:30:00 powiat.kalisz.pl

W minioną sobotę, 27 czerwca, grupa pasjonatów turystyki rowerowej przemierzała Szlak Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej. Cykliści zwiedzili łącznie 5 kościołów drewnianych i przejechali trasę liczącą łącznie ok. 50 kilometrów.

Fot. Agnieszka Forster
Fot. Agnieszka Forster

Rajd Rowerowy Szlakiem Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej miał tym razem kameralny charakter. Wzięło w nim udział bowiem mniej cyklistów niż zazwyczaj, co jednak nie zmienia faktu, że atmosfera wycieczki tropem drewnianych świątyń była tradycyjnie już wyśmienita.

Na starcie Rajdu, przed gmachem Starostwa Powiatowego w Kaliszu stawiło się kilkunastu pasjonatów turystyki rowerowej, którzy kwadrans po godzinie 9.00 wyruszyli w trasę, której pierwszym punktem był Kościół pw. Św. Wojciecha na Zawodziu.

Później, uczestnicy pojechali w kierunku Zalewu Szałe, przez trasę wiodącą wśród bujnego drzewostanu lasu winiarskiego, aż do drugiego punktu Rajdu - Kościoła pw. Św. Jakuba w Tłokini Kościelnej, gdzie proboszcz miejscowej parafii dokładnie opowiedział o historii tej niesamowtej świątyni.

Cykliści odwiedzili jeszcze trzy wspaniałe kościoły drewniane: Kościół pw. Św. Andrzeja Apostoła w Borkowie Starym , Kościół filialny pw. Św. Michała Archanioła w Zborowie oraz Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w miejscowości Krzyżówki. Warto nadmienić, że w Zborowie o tajemnicach tamtejszej świątyni i niesamowitych wydarzeniach, które miały miejsce w przeszłości dokładnie i wzruszająco opowiedziała opiekunka tamtejszego kościoła.

Rajd Rowerowy Szlakiem Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej zakończył się nad zalewem w Murowańcu. Po krótkim podsumowaniu, uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, gadżety – upominki Powiatu Kaliskiego. Na ok. 50-kilometrowej trasie Rajdu znajdowało się 5 drewnianych kościołów, co sprawiało, że rowerzyści mogli wnioskować także o nadanie brązowej odznaki Szlaku Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej.

Warto wspomnieć, że w sobotę zdecydowanie dopisała także pogoda, która sprawiła, że cykliści mogli w pełni delektować się wspólną podróżą rowerową wiodącą przez nasz urokliwy powiat kaliski.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ