Społeczne

Certyfikaty dla Akademii Kaliskiej

2021-05-04 09:46:31 Jakub Banasiak/Akademia Kaliska

O przyznanie Certyfikatów Akredytacyjnych na kolejne lata dla kierunków położnictwo oraz pielęgniarstwo, wystąpiła do Ministerstwa Zdrowia Krajowa Rada Akredytacyjna Szkół Pielęgniarek i Położnych. Tym samym kolejne kierunki studiów, które oferuje Akademia Kaliska otrzymały wysoką ocenę od organu kontrolującego poziom kształcenia.

zdjęcie ilustracyjne/fot. MW
zdjęcie ilustracyjne/fot. MW

Rada akredytacyjna wizytowała Akademię Kaliską im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego. – Podczas tego procesu brane są pod uwagę wszystkie elementy, mające wpływ na poziom kształcenia – wizytatorzy badają program nauczania, sprawdzają jakie stopnie naukowe mają wykładowcy, jak również biorą pod uwagę warunki do studiowania. I pod każdym względem wypadliśmy doskonale – mówi rektor Akademii Kaliskiej, prof. Andrzej Wojtyła. – Cieszę się niezmiernie i gratuluję dziekanom oraz pracownikom, ponieważ certyfikaty akredytacyjne, które otrzymamy, najlepiej świadczą o wykonywanej przez nich pracy.

Krajowa Rada Akredytacyjna wzięła pod lupę dwa kierunki: pielęgniarstwo i położnictwo na Wydziale Nauk o Zdrowiu Akademii Kaliskiej, oraz pielęgniarstwo Wydziału Medyczno – Społeczno – Technicznego we Wrześni. We wszystkich przypadkach kontrola zakończyła się wystąpieniem o przyznanie certyfikatów akredytacyjnych. Tym samym pielęgniarstwo na wydziale we Września otrzyma Certyfikat Akredytacyjny na trzy lata, położnictwo na Wydziale Nauk o Zdrowiu na cztery lata, a pielęgniarstwo pierwszego i drugiego stopnia na tym samym wydziale, otrzyma akredytację na pięć kolejnych lat.

- Kształcimy studentów na wysokim poziomie, a ocena Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkół Pielęgniarek i Położnych potwierdza opinie, z którymi spotykam się na co dzień – dodaje prof. Wojtyła. – Dyrektorzy szpitali, z którymi współpracuję na co dzień, wielokrotnie mówili mi, że absolwenci Akademii Kaliskiej to doskonałe pielęgniarki i położne.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ