Społeczne

Caritas Diecezji Kaliskiej organizuje śniadanie wielkanocne dla ubogich

2022-04-15 09:00:00 red.

W sobotę, 16 kwietnia o godzinie 10:00 rozpocznie się śniadanie wielkanocne w siedzibie Caritas w Kaliszu, przy ul. Stawiszyńskiej 20. Posiłek będzie dostępny dla każdego.

zdjęcie ilustracyjne arch.
zdjęcie ilustracyjne arch.

Caritas Diecezji Kaliskiej organizuje śniadanie wielkanocne dla ubogich, które odbędzie się w Wielką Sobotę o godz. 10.00 w placówce Caritas w Kaliszu przy ul. Stawiszyńskiej.

Zaproszenie jest skierowane do osób bezdomnych, potrzebujących, samotnych oraz ubogich. W tym roku myślmy szczególnie o osobach, które uciekły przed wojną na Ukrainie - podkreśla ks. kan. Piotr Kowalek, dyrektor Caritas Diecezji Kaliskiej.

Na stole wielkanocnym nie zabraknie białej kiełbasy, żurku, jajek oraz wielkanocnego ciasta, a wszyscy ubodzy i potrzebujący otrzymają paczki żywnościowe - informuje ks. Kowalek.

W śniadaniu wielkanocnym dla ubogich weźmie udział biskup kaliski Damian Bryl.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować