„Bieg tulipanów” - pobiegli charytatywnie w Parku Miejskim [Zdjęcia]

2017-10-29 12:25:00 red

Choć pogoda nie rozpieszczała to prawie 500 biegaczy wzięło udział w „Biegu tulipanów” , który odbył się w niedzielę, 29 października w Parku Miejskim. Akcja miała na celu nie tylko pokonanie 2 kilometrowej pętli, a przede wszystkim integrację z osobami niepełnosprawnymi.

- Idea tego biegu jest taka, aby w sposób charytatywny przebiec pętlę 2 kilometrów. Za to jeden ze sponsorów ufunduje drobny sprzęt dla Domu Środowiskowego Tulipan – mówi Tomasz Jeżyk z Fundacji Bread of Life – Dla nas najważniejsze jest to, żeby pokazać, że są wśród nas niepełnosprawni i są oni bardzo ważną grupą społeczną i nie możemy ich izolować, nie możemy ich zamykać oni chcą żyć tak jak my. 2 kilometry – nie liczy się czas, liczy się idea – dodaje.

Charytatywny “Bieg Tulipanów” to pierwsze takie wydarzenie w Kaliszu, organizowane przez uczniów IV LO im. Ignacego Jana Paderewskiego. – Chcieliśmy tak zrobić, żeby osoby niepełnosprawne mogły się z nami zintegrować i jak widać sprawia im to dużą radość. Nawet jedno przebiegnięte kółko sprawia i nam organizatorom i im wielką radość i cieszymy się, że ktoś przebiegł – mówi Karolina Caruk organizatorka biegu – To nie jest bieg na wyścigi, wszyscy mają pierwsze miejsce – dodaje.

Zacinający deszcz i mocny wiatr nie przestraszyły biegaczy o wielkim sercu, wręcz przeciwnie – frekwencja zaskoczyła organizatorów – Spodziewaliśmy się, że będzie około 150 osób, ale w sumie zarejestrowało się prawie 500 osób. Jeden z biegaczy powiedział, że „ten park nie widział takiej ilości biegaczy w jednym miejscu”. Jest to bodziec, aby to kontynuować w przyszłym roku – mówi Tomasz Jeżyk. Planowane są już kolejne biegi – Wspólnie z Przemysławem Carukiem planujemy zorganizować bieg, który zasili fundusz grantowy i chcemy stworzyć bieg pod tytułem „Zabiegaj raka”, który prawdopodobnie będziemy organizowali w miesiącu czerwcu następnego roku – dodaje.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ