Społeczne

Andrzejkowa sobota z Fundacją Martel. Gościli Norbi i Mariusz Kałamaga [zdjęcia, wideo]

2023-11-27 09:30:00 BK

Sobota upłynęła pod znakiem tradycyjnych imprez andrzejkowych. To okazja nie tylko do dobrej zabawy, ale też wspierania akcji dobroczynnych. 25 listopada Fundacja Martel zaprosiła na Andrzejkowy Bal Charytatywny w restauracji Aljo w Kaliszu, na którym pojawiły się znane, telewizyjne postaci. A cel był szczytny. W kolejnych szpitalach pojawią się biblioteczki dla małych pacjentów!

fot. Przemysław Szczeblewski, PrzemoDronPhoto
fot. Przemysław Szczeblewski, PrzemoDronPhoto

Taniec, muzyka, atrakcje, licytacje a to wszystko w towarzystwie gwiazd. Na scenie podczas Balu Andrzejkowego Fundacji Martel wystąpili Baranovski, Norbi i Mariusz Kałamaga. Norbi, wokalista i prezenter telewizyjny skutecznie poprowadził licytacje podczas których uczestnicy mieli szansę zdobyć unikalne przedmioty. Na szczytny cel przeznaczyli je znani sportowcy i osobistości ze świata rozrywki. Jednym z najbardziej niezwykłych elementów tych licytacji były m.in. rękawice diablo Włodarczyka i Jana Błachowicza, które towarzyszyły im w trakcie ich wielu zwycięskich walk, koszulka z autografem sędziego Szymona Marciniaka, piłki z autografami zawodników Lecha Poznań i wiele innych. Środki z licytacji zasilą konto Fundacji Martel i pozwolą na stworzenie kolejnych biblioteczek dla małych czytelników w szpitalach, oddziałach pediatrycznych.

Przed rozpoczęciem zabawy andrzejkowej odbył się panel, podczas, którego przedstawiciele fundacji opowiedzieli o swoich celach. Do dyskusji zaproszono również mamę małych pacjentów kaliskiego szpitala oraz dr. Piotra Sudę – ordynatora oddziału chorób dziecięcych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Perzyny w Kaliszu. 

- Dzisiejszy wieczór jest wyjątkowy, bo spotkaliśmy się tutaj, żeby zebrać pieniądze na biblioteczki, które zawiesimy w szpitalach w całej Polsce na oddziałach dziecięcych. W tej chwili mamy zawieszonych 14 takich biblioteczek, ale naszym celem jest, aby wprowadzić je do wszystkich szpitali w Polsce, a jest ich około tysiąca. Myślę, że w ciągu czterech lat uda nam się tego dokonać – mówił Stanisław Jędrysiak, prezes fundacji Martel.

Licytacje na Balu Martela. WIDEO

Do łez rozbawiał uczestników balu Mariusz Kałamaga, polski artysta kabaretowy, prezenter radiowy i telewizyjny, były członek i lider kabaretu Łowcy.B.

Mariusz Kałamaga na Balu Martela. WIDEO

O część muzyczną zadbał Baranovski, polski wokalista, kompozytor, autor tekstów i pianista. 

Zabawa z Baranovskim. WIDEO

Fundacja Martel wstawiła na oddział chorób dziecięcych kaliskiego szpitala specjalną biblioteczkę w kształcie serca. Wszystkie książki w niej są darmowe i można je brać ze sobą. Pisaliśmy o tym: https://calisia.pl/pierwsze-serce-od-fundacji-martel-trafilo-do-kaliskiego-szpitala,48883

Szpital Wojewódzki im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu jest kolejną placówką leczniczą w kraju, do której trafiła charakterystyczna biblioteczka w kształcie serca kaliskiej fundacji MARTEL Tym razem realizację tego cennego społecznie projektu wsparła firma DROG-BRUK z Błaszek. Pisaliśmy o tym: https://calisia.pl/serce-martela-zabilo-w-sieradzu-projekt-wsparla-firma-drog-bruk,50221

Wspaniały prezent z okazji Dnia Dziecka otrzymali mali pacjenci Szpitala Zespolonego w Lesznie. Na Oddział Pediatryczny trafiła charakterystyczna biblioteczka w kształcie serca od kaliskiej fundacji MARTEL. Pisaliśmy o tym: https://calisia.pl/martel-na-piatke-fundacyjna-biblioteczka-trafila-do-leszna,50993

FUNDACJA MARTEL jest organizacją non-profit, która powstała w 2019 roku w Kaliszu.

Misją fundacji jest odbudowa mody na czytanie książek oraz dostarczanie książek dla dzieci na oddziały pediatryczne.

Celem działań jest edukacja literacka i artystyczna poprzez realizację kampanii społecznych, programów naukowych i projektów badawczych, organizację imprez artystycznych, konferencji, warsztatów, seminariów i szkoleń, wsparcie twórców i artystów. 

Fundacja współpracuje z partnerami społecznymi w różnych częściach Polski, z którymi zrealizowała szereg projektów społecznych.


 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować