Społeczne

Akcja straży pożarnej nad zalewem Szałe. Przewróciła się łódź z dwiema osobami

2020-10-18 15:00:00 BK

W niedzielę przed południem 6 zastępów straży pożarnej interweniowało na zalewie Szałe w pobliżu tamy, gdzie przewróciła się łódź.

fot. OSP Kalisz-LIS
fot. OSP Kalisz-LIS

Łódź z dwiema osobami przewróciła się w pobliżu tamy. Świadek zdarzenia natychmiast wezwał służby ratunkowe. Osoby nie mogły poradzić sobie z wyjściem z wody. Na miejsce przyjechało 6 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej Kalisz-Lis oraz OSP Opatówek. Do akcji ratunkowej zostały zadysponowane dwie łodzie, ponton a także specjalistyczna grupa ratownictwa wodnego. Przyjechała również policja i pogotowie.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Osoby zostały bezpiecznie wyłowione na brzeg. Nie wymagały pomocy medycznej.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ