Społeczne

Aglomeracja Kalisko-Ostrowska członkiem projektu „Obszary funkcjonalne Unii Europejskiej”

2022-08-09 17:30:00 red za UM Kalisz/Juliusz Kowalczyk

Aglomeracja Kalisko-Ostrowska i Metropolia Krakowska jako jedyne w Polsce zostały zakwalifikowane do projektu „Obszary funkcjonalne Unii Europejskiej”. W jego ramach uzyskają wsparcie Banku Światowego i Komisji Europejskiej w planowaniu i wdrażaniu projektów skoncentrowanych na rozwoju, a finansowanych ze środków unijnych. Efektem realizacji projektu ma być bezpieczniejsze i łatwiejsze poruszanie się mieszkańców po obszarze Aglomeracji oraz efektywniejsze wykorzystanie terenów samorządów.

fot. Magdalena Bartnik
fot. Magdalena Bartnik

Do udziału w projekcie zaproszonych zostało ponad 200 obszarów funkcjonalnych z całej Europy. Wśród nich jest Aglomeracja Kalisko-Ostrowska.

- Podczas dzisiejszego spotkania przedstawicieli samorządów Aglomeracji z reprezentantami Banku Światowego i Komisji Europejskiej dokonano wstępnej analizy obszarów, w ramach których instytucje te wspierać będą samorządy z południowej Wielkopolski. Według wstępnych założeń, współpraca ta ma zostać nakierowana na kwestie zintegrowanego transportu, przedsiębiorczości i innowacyjności oraz planowania przestrzennego. Efektem realizacji projektu na obu płaszczyznach ma być bezpieczniejsze i łatwiejsze poruszanie się mieszkańców po obszarze Aglomeracji oraz efektywniejsze wykorzystanie terenów samorządów, które je tworzą – informuje Juliusz Kowalczyk z Kancelarii Prezydenta Miasta.

Projekt „Obszary funkcjonalne Unii Europejskiej” realizowany będzie do kwietnia przyszłego roku.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować