Społeczne

Aglomeracja Kalisko-Ostrowska członkiem projektu „Obszary funkcjonalne Unii Europejskiej”

2022-08-09 17:30:00 red za UM Kalisz/Juliusz Kowalczyk

Aglomeracja Kalisko-Ostrowska i Metropolia Krakowska jako jedyne w Polsce zostały zakwalifikowane do projektu „Obszary funkcjonalne Unii Europejskiej”. W jego ramach uzyskają wsparcie Banku Światowego i Komisji Europejskiej w planowaniu i wdrażaniu projektów skoncentrowanych na rozwoju, a finansowanych ze środków unijnych. Efektem realizacji projektu ma być bezpieczniejsze i łatwiejsze poruszanie się mieszkańców po obszarze Aglomeracji oraz efektywniejsze wykorzystanie terenów samorządów.

fot. Magdalena Bartnik
fot. Magdalena Bartnik

Do udziału w projekcie zaproszonych zostało ponad 200 obszarów funkcjonalnych z całej Europy. Wśród nich jest Aglomeracja Kalisko-Ostrowska.

- Podczas dzisiejszego spotkania przedstawicieli samorządów Aglomeracji z reprezentantami Banku Światowego i Komisji Europejskiej dokonano wstępnej analizy obszarów, w ramach których instytucje te wspierać będą samorządy z południowej Wielkopolski. Według wstępnych założeń, współpraca ta ma zostać nakierowana na kwestie zintegrowanego transportu, przedsiębiorczości i innowacyjności oraz planowania przestrzennego. Efektem realizacji projektu na obu płaszczyznach ma być bezpieczniejsze i łatwiejsze poruszanie się mieszkańców po obszarze Aglomeracji oraz efektywniejsze wykorzystanie terenów samorządów, które je tworzą – informuje Juliusz Kowalczyk z Kancelarii Prezydenta Miasta.

Projekt „Obszary funkcjonalne Unii Europejskiej” realizowany będzie do kwietnia przyszłego roku.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować