Społeczne

ADECON partnerem biegu firmowego. Pracownicy biegli dla podopiecznych Fundacji Everest

2021-05-28 13:00:00 redakcja@calisia.pl

Mieszcząca się w Dębe w powiecie kaliskim firma transportowo-logistyczna ADECON została partnerem biegu firmowego. Pieniądze zebrane podczas akcji wsparły podopiecznych Fundacji Everest.

fot. ADECON
fot. ADECON

Przygotowania pracowników firmy ADECON do wielkiego finału biegu firmowego trwały 3 miesiące. W hybrydowym biegu 22 maja wzięło udział siedem drużyn.

 

- Bieg Firmowy to kolejna wspaniała inicjatywa, w której z dumą bierzemy udział. W ADECON ciągłe wsparcie projektów charytatywnych, szczególnie tych promujących zdrowy tryb życia, jest jednym z filarów naszej działalności. Nasi pracownicy od wielu lat z radością angażują się w pomoc najbardziej potrzebującym. Tym chętniej tak liczna drużyna próbuje swoich sił w Biegu Firmowym, mając świadomość, że to z jednej strony dbanie o swoją kondycję fizyczną i promowanie aktywnego spędzania czasu, a z drugiej - możliwość pomocy podopiecznym Fundacji Everest. Cieszymy się, że tegoroczna edycja została dopasowana do aktualnej sytuacji, zapewniając bezpieczeństwo nam wszystkim - mówi Joanna Dolny PR & Marketing Manager w firmie ADECON.

 

1 112 055 zł to kwota, którą udało się przekazać 39 podopiecznym Fundacji Everest dzięki aktywności ponad 55 000 pracowników firm z całej Polski, na przestrzeni 15 edycji Biegu Firmowego.

Bieg Firmowy to coś więcej niż sztafeta biegowa dla pracowników firm, w której każdy zawodnik ma do pokonania dystans 5 km. To idea, w ramach której 5-osobowe zespoły z firmy mogą realnie wpłynąć na życie małych bohaterów. 

Celem biegu jest dostarczenie pomocy dzieciom chorym i z niepełnosprawnościami. W tym roku udało się pomóc 8 podopiecznym Fundacji Everest.

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ