4 medale kaliskich kolarzy

2012-07-30 09:37:34 Bartek za Piotr Szymański

Reprezentanci Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego wywalczyli cztery medale - jeden złoty, jeden srebrny i dwa brązowe podczas Mistrzostw Polski juniorów młodszych w kolarstwie torowym, które odbyły się w Łodzi. Zawody rozegrane zostały w ramach XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich Małopolska 2012.

Piotr Szymański
Na najwyższym stopniu podium stanął Kamil Ślesicki, który został zwycięzcą sprintu. O brązowy medal walczył w tej konkurencji Michał Charaziński, ostatecznie zajmując wysokie czwarte miejsce. Kaliska drużyna w składzie Mikołaj Sójka, Sebastian Matusiak, Paweł Zaleśny i Dawid Kasperkiewicz wywalczyła w eliminacjach trzecie miejsce. W finale B, decydującym o brązowym medalu, kaliszanie uzyskali najlepszy rezultat tego dnia spośród wszystkich drużyn. Na piątym miejscu sklasyfikowana została druga ekipa KTK - Patryk Wewiór, Dominik Wewiór, Bartosz Chodyła oraz Norbert Stolarek.
Również piąte miejsce w sprincie drużynowym zajęli Mikołaj Sójka, Bartosz Chodyła i Kamil Ślesicki. Na dystansie 2000 metrów czwarty był Paweł Zaleśny, natomiast Kamil Ślesicki piąty na 500 metrów.
W finale wyścigu keirin znalazło się dwóch zawodników z ekipy trenera Krzysztofa Perza. Na drugim miejscu finiszował Kamil Ślesicki, a czwarte zajął Bartosz Chodyła, który również dzielnie walczył o podium. Mikołaj Sójka został sklasyfikowany na trzecim miejscu w wyścigu punktowym, w którym piąty był Bartosz Chodyła.
Podczas łódzkich mistrzostw kolarze KTK Kalisz wywalczyli łącznie cztery medale. W klasyfikacji punktowej klubów zajęli drugie miejsce (70 pkt.), ustępując jedynie zawodnikom UKS Jedynka Limaro Kórnik (82 pkt.). W klasyfikacji województw zdecydowanie zwyciężyła Wielkopolska.