Społeczne

34-latek usłyszał zarzut zabójstwa mężczyzny przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie w Kaliszu!

2023-03-20 13:59:30 BK

Użył gazu pieprzowego, kopnął, zadał śmiertelny, silny cios nożem 40-latkowi przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie w Kaliszu. 34-letni Adrian M. usłyszał dziś zarzut prokuratorski bezpośredniego zabójstwa.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

W sprawie zostały zatrzymane 4 osoby, ale tylko jedna została przesłuchana w Prokuraturze Rejonowej w Kaliszu i usłyszała zarzut ws. zabójstwa przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie w Kaliszu - 34-letni Adrian M.

 - W związku z postepowaniem wszczętym i prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Kaliszu, dotyczącym zabójstwa, do którego doszło w dniu 18 marca na terenie Kalisza, w oparciu o poczynione ustalenia prokurator przedstawił 34-letniemu mężczyźnie zarzut dotyczący tego, że w dniu 18 marca, działając z zamiarem bezpośrednim zaatakował pokrzywdzonego w ten sposób, że podczas kłótni i szarpaniny z pokrzywdzonym, dwukrotnie użył wobec niego gazu pieprzowego, pryskając nim w okolice twarzy, a także jednokrotnie kopnął go w okolice klatki piersiowej, a następnie zadał cios nożem metalowym o długości 8,5 cm, szerokości 1,9 cm i grubości 2,5 mm w okolice klatki piersiowej, co skutkowało powstaniem rany penetrującej, która doprowadziła do zgonu pokrzywdzonego - informuje Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. 

Podejrzany 34-latek częściowo przyznał się do zarzutów. Złożył stosowne wyjaśnienia. Adrianowi M. grozi kara od 8 do 15, 25 lat lub kara dożywotniego pozbawienia wolności. Prokurator złożył wniosek do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Posiedzenie aresztowe odbędzie się 21 marca.

Do zdarzenia doszło 18 marca, po godzinie 23:00 na ścieżce pieszo-rowerowej w rejonie ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, ze miedzy dwoma mężczyznami doszło do awantury, podczas której jeden z nich doznał obrażeń w postaci rany kłutej klatki piersiowej. Niestety pomimo podjętej resuscytacji, 40-letniego mężczyzny nie udało się uratować. Policjanci przez kilka godzin pracowali na miejscu zdarzenia zabezpieczając ślady i przesłuchując świadków - informuje podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.
 
 

 

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować