Społeczne

30 tys. zł od firmy Colian dla MZBM na wymianę pieców

2021-02-12 14:00:00 red.

Firma Colian wspiera działania miasta Kalisza w walce o czyste powietrze. Na ten cel przekazała Miejskiemu Zarządowi Budynków Mieszkalnych darowiznę w wysokości 30 tys. złotych. Środki zostaną przeznaczone na wymianę pieców z opalanych paliwem stałym na ekologiczne – gazowe.

Colian
Colian

Doświadczenia innych krajów pokazują, że skuteczna walka z zanieczyszczeniem powietrza jest możliwa wyłącznie wtedy, gdy do rozwiązania problemu podchodzi się w sposób kompleksowy, a działania wszystkich grup społecznych, w tym przedsiębiorców, są skoordynowane i spójne. Mamy nadzieję, że w ten sposób przyczynimy się do poprawy jakości powietrza w naszym regionie – powiedział Jan Kolański, Prezes Zarządu Colian.

Brak regulacji prawnych oraz niska społeczna świadomość szkodliwości ogrzewania domów paliwami stałymi mają realny wpływ na jakość powietrza, którym oddychamy. Dlatego każde przedsięwzięcie, zmierzające do zmiany bieżącej sytuacji, ma duże znaczenie. Wsparcie lokalnych przedsiębiorców, takich jak Colian, może w tym procesie okazać się bezcenne.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ