Kultura

26 maja w Bibliotece Głównej odbędzie się spotkanie z Januszem Taranienką

2023-05-23 09:00:00 Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu zaprasza na spotkanie autorskie – kaliską premierę RUPIECIARNI, najnowszej książki poetyckiej Janusza Taranienki. Wydanie tej książki było ostatnim działaniem przed zamknięciem kaliskiego Stowarzyszenia Promocji Sztuki Łyżka Mleka (2010-2022).

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu
Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu

Spotkanie odbędzie się w piątek, 26 maja 2023 roku, o godz. 17:00 w Bibliotece Głównej (Kalisz, ul. Legionów 66) i zainauguruje nowy cykl spotkań z twórcami pn. „Krótka piłka – podanie bezpośrednie”, który będzie realizowany przez Izabelę Fietkiewicz-Paszek w nawiązaniu do prowadzonego przez nią od lutego 2021 r. poetyckiego vloga „Krótka piłka”.

 

Janusz Taranienko urodził się i mieszka w Białymstoku, z którym związał całe swoje życie zawodowe. Poeta, redaktor, animator życia literackiego, instruktor prowadzący warsztaty literackie, recenzent książek, juror konkursów, moderator spotkań literackich, członek redakcji wydawnictw Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku, ma w swoim dorobku ok. 150 publikacji literackich w prasie, radiu i w Internecie – głównie prac krytycznoliterackich.

Laureat kilku ogólnopolskich konkursów poetyckich, nominowany do Nagrody Literackiej Prezydenta M. Białegostoku im. W. Kazaneckiego (2015), wyróżniony stypendium artystycznym Prezydenta Miasta (2022).

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować