Społeczne

16-letni Tomek zmaga się z nowotworem. Czeka na operację polegającą na wymianie całej kości udowej na endoprotezę. Potrzebuje waszego wsparcia!

2022-12-05 11:35:25 red za siepomoga.pl/Fundacja Klucz

Tomek ze Skalmierzyc zmaga się z nowotworem złośliwym kości. Aktualnie przebywam w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie poddawany jestem chemioterapii i czeka na operację polegającą na wymianie całej kości udowej na endoprotezę. Później znów czeka go rehabilitacja i chemioterapia oraz radioterapia. Nikt nie potrafi przewidzieć kosztów jego leczenia, jednak wiadomo, że będą bardzo wysokie. Stąd prośba Fundacji Klucz o wsparcie dla chłopaka.

źródło: siepomaga.pl
źródło: siepomaga.pl

Podczas ferii zimowych po długich spacerach zaczął odczuwać ból lewego kolana. Kilka dni później dostałem wysokiej gorączki, ból był jeszcze silniejszy. Podczas wizyty u lekarza otrzymał leki przeciwbólowe i przeciw zapalne. Dolegliwości ustąpiły, ale na krótko. Po kilku dniach ból powrócił ze zdwojoną siłą. Miał robiony RTG kolana, była wizyta u innego lekarza, ale żadna diagnoza nie padła. Cały czas miał przyjmować leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Z dnia na dzień czułem się coraz gorzej. Po podstawowych badaniach krwi okazało się, że ma wysokie OB i bardzo niski poziom żelaza. - Po następnych badaniach kontrolnych krwi okazało się, że żelazo nadal maleje, a OB rośnie. Moja waga spadła wtedy do 54 kg! Ze słabymi wynikami byłem jeszcze na zakończeniu roku szkolnego i odebrałem świadectwo z promocją do klasy drugiej szkoły ponadpodstawowej. W poniedziałek, gdy wszyscy zaczynali wakacje, ja jechałem do szpitala, by po szczegółowych badaniach otrzymać diagnozę – złośliwy nowotwór lewego uda Mięsak Ewinga – mówi Tomek/

- Obecnie przebywam w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie poddawany jestem chemioterapii. Kolejnym krokiem jest operacja, a później radioterapia. Przed operacją muszę przyjąć dziewięć cykli chemii. Co będzie dalej? Co mnie czeka? Nie wiem, jednak mam dużo siły i woli walki. Chce wrócić do planowania swojej przyszłości i normalnego życia. Koszty, które towarzyszą leczeniu, są ogromne. Częste wizyty w Warszawie, rehabilitacja, leki. To wszystko przewyższa nasze możliwości. To walka o moje zdrowie! Proszę, pomóż mi! Nie mogę się poddać – dodaje Tomek.

Zbiórka jest prowadzona TUTAJ.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować