Społeczne

10 piratów drogowych straciło „prawko”. Jeden z nich pędził 145 km/h w obszarze zabudowanym

2020-05-19 12:13:24 red za KMP Kalisz

Policjanci z kaliskiej drogówki, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 145 km/h. To jeden z 10 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy w miniony weekend stracili prawa jazdy w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. Kierowcy będą mogli odzyskać dokumenty dopiero za trzy miesiące.

fot. KMP Kalisz/zdjęcie ilustracyjne
fot. KMP Kalisz/zdjęcie ilustracyjne

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn poważnych wypadków drogowych. Podczas minionego weekendu policjanci z kaliskiej drogówki zatrzymali dokumenty prawa jazdy, aż 10 kierowcom, którzy rażąco przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym. - Niechlubnym rekordzistą okazał się 53-letni kierowca mercedesa. Mężczyzna na odcinku drogi, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością, aż 145 km/h – podaje asp. Anna Jaworska-Wojnicz rzecznik KMP w Kaliszu.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci zatrzymali kierującemu uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy. Jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten zostanie przedłużony do sześciu miesięcy, a kolejna "wpadka" bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ