Zdrowie

1 grudnia - Światowy Dzień AIDS

2022-12-01 13:00:00 PSSE w Kaliszu

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kaliszu informuje, że Krajowe Centrum ds. AIDS rozpoczyna nową, ogólnopolską kampanię społeczną pod hasłem: „Jedyny taki test” (#jedynytakitest), której celem jest popularyzacja wczesnej diagnostyki w kierunku HIV. 

PSSE w Kaliszu
PSSE w Kaliszu

Szczegółowe informacje o działaniach prowadzonych w ramach kampanii dostępne są na stronie: jedynytakitest.aids.gov.pl.

Kampania trwa do 2 grudnia 2022 r., ze szczególnym uwzględnieniem Europejskiego Tygodnia Testowania w kierunku HIV (ETT) w dniach 21–28 listopada 2022 r. oraz Światowego Dnia AIDS w dniu 1 grudnia 2022 r.

Wzmożone działania promocyjne prowadzi również Punkt Konsultacyjno- Diagnostyczny w Poznaniu przy ul. Mickiewicza 5/4, oraz mobilny Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny w Kaliszu mieszczący się w Centrum Medycznym Konsylium przy ul. Podkowińskiego 2, gabinet nr 13, w których można wykonać anonimowo i bezpłatnie test w kierunku HIV. Więcej informacji dotyczących PKD w załączonych materiałach.

Światowy Dzień AIDS przypomina nam, że wirus HIV jest cały czas aktywny i w dalszym ciągu istnieje potrzeba edukacji celem podniesienia poziomu wiedzy i zwiększenia świadomości społeczeństwa. Znajomość faktów umożliwia zabezpieczenie przed zakażeniem, a także wspieranie osób żyjących z HIV. Wbrew obiegowej opinii na ryzyko zakażenia HIV narażeni mogą być wszyscy – bez względu na wiek, płeć, orientację seksualną czy rasę. W związku z tym, wiedza na temat HIV i AIDS jest niezbędna każdemu człowiekowi.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować