Społeczne

Znamy tożsamość mężczyzny, który wypadł z okna. Zatrzymane zostały 2 osoby!

2024-05-23 11:00:00 BK

W środę wieczorem na ulic Adama Asnyka doszło do tragedii. Z okna bloku mieszkalnego, z 4 piętra, wypadł mężczyzna. Poniósł śmierć na miejscu. To 41-letni obywatel Ukrainy. Policja zatrzymała w tej sprawie 2 osoby.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Do zdarzenia doszło po godzinie 20:00. O 20:30 wpłynęło zgłoszenie na numer alarmowy 112 o mężczyźnie, który wypadł z czwartego piętra bloku mieszkalnego. Ratownicy próbowali reanimować mężczyznę przez kilkadziesiąt minut. Niestety mężczyzna zmarł. 

Policja ustaliła tożsamość ofiary. To 41-letni obywatel Ukrainy. W sprawie funkcjonariusze zatrzymali 2 osoby. To 35 i 47-latek. Nie są polskimi obywatelami.

- 2 osoby zostały zatrzymane do wyjaśnienia. One przebywały w mieszkaniu w chwili zdarzenia. Dziś i jutro będą prowadzone czynności w tej sprawie. Odbędą się przesłuchania. Ustalamy okoliczności zdarzenia - informuje podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Sprawą zajmuje się także prokuratura.

- Celem wyjaśnienia okoliczności związanych z zdarzeniem, ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło na terenie Kalisza w dniu wczorajszym, w ramach którego to 41-letni obywatel Ukrainy prawdopodobnie wypadł z 4 piętra przez balkon, doznając obrażeń ciała, które doprowadziły do jego zgonu, prowadzone jest postępowanie - mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. - Zatrzymane zostały dwie osoby - mężczyźni w wieku 47 i 35 lat, obcokrajowcy, z którymi nie udało się wykonać czynności ze względu na ich nietrzeźwość. Aktualnie te czynności będą kontynuowane. 

Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone celem ustalenia bezpośredniej przyczyny zgonu.

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować