Społeczne

Zmiana kursowania autobusów KLA w ostatni weekend października. Przejazdy w granicach miasta 1 listopada bez opłat.

2021-10-19 20:30:00 red za UM Kalisz/Magdalena Furmaniak

Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Kalisza informuje o zmianach kursowaniu autobusów Kaliskich Linii Autobusowych w dniach od 30 października do 1 listopada.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
 

30 października:
Linie regularne: według rozkładu sobotniego
Linie dodatkowe:
K - w godz. od 9:20 do 16:20 (co około 30 min.),
KW - w godz. od 9:20 do 16:20 (co około 30 min.),
T - w godz. od 9:10 do 16:10 (co około 30 min.)

31 października:
Linie regularne: według rozkładu niedzielnego
Linie dodatkowe:
K - w godz. od 9:20 do 16:20 (co około 30 min.),
KW - w godz. od 9:20 do 16:20 (co około 30 min.),
T - w godz. od 9:10 do 16:10 (co około 30 min.)

1 listopada:
Linie regularne: według rozkładu niedzielnego
Linie dodatkowe:
K - w godz. od 7:15 do 17:47 (co około 10 min.)
KW - w godz. od 7:05 do 17:25 (co około 10 min.)
T - w godz. od 7:00 do 17:40 (co około 20 min.)
TK - w godz. od 7:10 do 17:55 (co około 15 min.)

W dniach 30 października - 1 listopada zwiększona zostanie częstotliwość kursowania autobusów linii nr: 1, 2, 3, 11, 12.

Trasy linii dodatkowych:
K - kursuje z przystanku na ulicy Parczewskiego do Cmentarza Komunalnego i z powrotem
KW - kursuje z pętli przy ulicy Prymasa Stefana Wyszyńskiego przez ulicę Stanczukowskiego do Cmentarza Komunalnego i z powrotem
T - kursuje z przystanku na placu Jana Pawła II (przy fontannie) do Cmentarza Tynieckiego i z powrotem
TK - kursuje z Cmentarza Tynieckiego przez plac Jana Pawła II, ulicami Bankową i Harcerską do Cmentarza Komunalnego i z powrotem

 

Na podstawie decyzji prezydenta Kalisza, 1 listopada nie będą pobierane opłaty za korzystanie z komunikacji miejskiej w granicach administracyjnych miasta.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ