Zebrali prawie 9 000 zł

2012-12-05 07:30:00 Bartek

Rekord nie został pobity, ale i tak suma 8848 złotych, jaką udało się zebrać podczas 12. kwesty na ratowanie zabytkowych kaliskich cmentarzy, jest znacząca. W Villi Calisia odbyło się podsumowanie zbiórki, która tradycyjnie odbyła się w dniu Wszystkich Świętych na kaliskim Cmentarzu Komunalnym. W tym roku wzięło w niej udział ponad 60 osób.

- Trafiłem na dobrą pogodę podczas zbiórki, ale niestety inni kwestarze mieli mniej szczęścia niż ja, bo pogoda się załamała. Ten wynik całościowy jest myślę i tak bardzo przyzwoity, biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne, które panowały 1 listopada - powiedział Jacek Konopka, wiceprezydent Kalisza. - Bardzo chciałbym podziękować wszystkim kaliszanom, którzy przyczynili się do zebrania tych pieniędzy.
W tegorocznej kweście wzięło udział 66 osób, w tym m.in. aktorzy, dziennikarze, politycy, przewodnicy PTTK oraz harcerze. Rodziny Goździewiczów i Sibińskich to tegoroczni rekordziści. Indywidualnie zwyciężył wiceprezydent Kalisza Jacek Konopka i dziennikarz Radia Centrum Paweł Figiel.
- Zebraliśmy 8848 złotych. Pragnęliśmy zebrać 10 tysięcy, ale niestety się nie udało. Zganiamy wszystko na niesprzyjającą aurę - powiedział Jarosław Dolat z kaliskiego oddziału PTTK. - Kwota ta jednak pozwoliła nam uregulować rachunek, który na nas ciążył związany z inwestycją opiewającą na 30 tysięcy złotych.
Za pozostałą kwotę ma zostać wyremontowany grobowiec rodziny Milerów, gdzie pochowany jest Henryk Mikołaj, powstaniec styczniowy.
Podczas uroczystego podsumowania wszyscy kwestujący otrzymali drobne upominki od Stowarzyszenia Wszystko dla Kalisza, a osoby, które zebrały najwięcej pieniędzy otrzymały książki o kaliskich nekropoliach.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować