Motoryzacja

Zderzenie ciężarówki z samochodem osobowym w Piątku Małym! Jedna osoba przewieziona do szpitala

2023-01-16 08:56:16 red.

Groźne zdarzenie drogowe w poniedziałkowy poranek na drogach powiatu kaliskiego. W miejscowości Piątek Mały doszło do zderzenia pojazdów ciężarowego z osobowym. Na miejscu wciąż pracują służby. Powstały utrudnienia w ruchu.

KM PSP Kalisz
KM PSP Kalisz

Do zdarzenia doszło 16 stycznia przed godziną 7:00 rano, na drodze krajowej 25, w gminie Stawiszyn, w miejscowości Piątek Mały. Samochód osobowy marki KIA zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z pojazdem ciężarowym.

- Samochód osobowy obtarł się o samochód ciężarowy. Osobówka wpadła do rowu. Kierująca pojazdem została przewieziona do szpitala - informuje kpt. Szymon Zieliński, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

Policja zabezpieczyła miejsce zdarzenia i ustala okoliczności. 

- Wstępne ustalenia wskazują na to, że 53-latka, mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego, kierująca pojazdem marki KIA, jadąc w kierunku miejscowości Stawiszyn, zjechała na przeciwległy pas ruchu zderzyła się z samochodem ciężarowym marki MAN z przyczepą - informuje st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Za kierownicą ciężarówki siedział 47-latek. 53-latka trafiła do szpitala. Na tę chwilę nie wiadomo, czy będzie to zdarzenie zakwalifikowane jako wypadek czy kolizja drogowa. Oboje uczestnicy byli trzeźwi. 

Na miejscu pracowały 2 zastępy straży pożarnej, ZRM oraz policja. Droga przez blisko 2 godziny była zablokowana.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować