Społeczne

Zbliża się Weekend Cudów, czyli finał Szlachetnej Paczki. Rodziny w Kaliszu oczekują jeszcze na swoich darczyńców!

2023-12-07 15:00:00 red.

18 listopada nastąpiło oficjalne otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki. Udostępniona została lista rodzin, które czekają na pomoc ludzi dobrego serca. Każdy może wejść na stronę i wybrać rodzinę, której chce pomóc. Wielki finał już w 16 i 17 grudnia. W Kaliszu i regionie ponad 30 rodzin wciąż oczekuje na swoich darczyńców. Zgłoś się!

fot. BK
fot. BK

Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki to moment, w którym na stronie www.szlachetnapaczka.pl publikowane są historie tysięcy takich potrzebujących rodzin, które można wspomóc przygotowując paczkę na postawie przygotowanej wcześniej listy potrzeb (żywność, środki chemiczne, odzież, opał oraz sprzęty gospodarstwa domowego).

Jak włączyć się w akcję Szlachetna Paczka?
Paczki nie musisz robić sam. W Szlachetnej Paczce darczyńcy mogą łączyć się w wieloosobowe grupy, by pomagać wybranej rodzinie. Najlepiej zebrać grupę współpracowników, znajomych czy członków rodziny – razem dużo łatwiej jest skompletować Paczkę i podzielić się z tymi, którzy potrzebują naszego wsparcia. W tej pomocy wspierają ich wolontariusze.  
 
Będziesz przygotowywać Szlachetną Paczkę pierwszy raz? Zobacz poradnik darczyńcy ze wszystkimi najważniejszymi informacjami: www.szlachetnapaczka.pl/poradnik-darczyncy/.
 
Szlachetna Paczka w Kaliszu. Komu możesz pomóc w tym roku?
 
- 46 wolontariuszy odwiedziło 171 rodzin. Włączyliśmy 87 rodzin ale nadal dla ponad 30 czekamy na darczyńców. Weekend cudów odbędzie się już 16 -17 grudnia. Magazyn nasz będzie znajdował się w MDK ul. Teatralna 3. Zachęcamy by wybierać rodziny z naszego rejonu i stworzyć dla nich paczkę. Poszukujemy również kogoś kto zasilił by nas napojami dla wolontariuszy na ten czas by pokrzepić ich siły - informuje Katarzyna Muszalska, koordynator Szlachetnej Paczki w Kaliszu.
 
Rodziny zgłoszone w Kaliszu w ramach Szlachetnej Paczki:
 
Weekend Cudów w Kaliszu
 
Tegoroczny Weekend Cudów odbędzie się 16 i 17 grudnia. W Kaliszu swoją bazę Szlachetna Paczka będzie miała w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy teatralnej 3. Jest to finał akcji i zarazem czas spotkań z Rodzinami oraz moment przekazywania im Szlachetnych Paczek. Przed tą datą Darczyńcy, którzy przygotowali dedykowaną pomoc wybranej Rodzinie, dostarczą gotowe paczki do wyznaczonych magazynów. Następnie za pośrednictwem wolontariuszy Paczki trafią do konkretnych Rodzin w całym kraju. 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować