Sport

Zawodnicy Tornado Kalisz na Mistrzostwach Polski MMA. Marcin Małecki wicemistrzem w kategorii Masters.

2020-09-21 19:00:00 Tornado Kalisz/Marcin Małecki

W miniony weekend w Sochaczewie odbyły się jubileuszowe X Mistrzostwa Polski w MMA pod patronatem Polskiego Związku Mieszanych Sztuk Walki.

fot. Tornado Kalisz
fot. Tornado Kalisz

W turnieju wystartowało dwóch Kaliszan , utytułowany w turniejach juniorskich Wiktor Cegła oraz Marcin Małecki startujący po 18-letniej przerwie w walkach turniejowych. 46-letni reprezentant MMA Tornado Kalisz zdobył tytuł wicemistrza Polski w kategorii Masters -88 kg ,konkurencji MMA dedykowanej trenerom i zawodnikom MMA powyżej 35 roku życia. Kaliszanin pomimo, że był najstarszym zawodnikiem na Mistrzostwach Polski, szybko wygrał swój półfinał, a walce finałowej jeszcze na 30 sekund przed końcem walki prowadził na punkty z bardzo doświadczonym turniejowo Rafałem Kosińskim z Arachionu Olsztyn, przeważając w walce w stójce. O finałowym, punktowym zwycięstwie Olsztynianina, zadecydowało ostatnie niewybronione obalenie zapaśnicze, na kilkadziesiąt sekund przed zakończeniem walki.C hoć zdaniem wielu obserwatorów tego pojedynku powinna być przynajmniej dogrywka, gdyż przez większość walki to Kaliszanin miał przewagę w aspekcie sportów uderzanych, unikając jednocześnie charakterystycznych dla zapasów, judo i BJJ, obaleń.

Drugi reprezentant MMA Tornado Kalisz, z powodzeniem przeszedł przez eliminacje, ale w walce o strefę medalową, uległ decyzja sędziowską tegorocznemu liderowi rankingów juniorskich w kat. 93 kg Szymonowi Woszczyńskiemu z Shooters Konin. Wiktor Cegła dominował w walce wyraźnie w aspekcie kick bokserskim, wybronił wszystkie próby obaleń zawodnika z Konina, ale przy próbie duszenia gilotynowego wylądował na plecach i to zdaniem sędziów dało zwycięstwo na punkty jego rywalowi.

Jednak w przypadku Wiktora Cegły, który w zeszłym roku zdobył już wszystkie tytuły w polskim i europejskim, juniorskim MMA, obecnie najważniejszym celem jest już przygotowanie do startów w seniorskim MMA w 2021 r.

- Przez całe wakacje pracowaliśmy wyłącznie nad stójką. Zapasy i delikatnie BJJ, wróciły dopiero od września. Zakładana, pełna forma pod MMA jest planowana dopiero na październik- listopad. Dla kaliskich zawodników te wrześniowe Mistrzostwa Polski były trochę za wcześnie, ale sytuacja pandemii pozmieniała kalendarze wielu sportowców. (Podsumowując, już wczoraj stójka Wiktora były dużo lepsze niż przeciwników. Do drugiego, planowanego złotego medalu w juniorach zabrakło trochę szczęścia i trochę nadmiaru kick boxingu w jego obecnym MMA - mówi m.in. trener i zawodnik MMA, Marcin Malecki.

Pozostali zawodnicy Tornado Kalisz ze względu na przyśpieszony, wrześniowy termin mistrzostw i trwająca pandemię, nie zdążyli jeszcze przygotować odpowiedniej „startowej” formy w tym bardzo wymagającym sporcie walki jakim jest MMA.

Sobotnie Mistrzostwa Polski odbywały się jednocześnie na czterech octagonach.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ